Susz zaprasza już po raz XXVI

W Polsce jak grzyby po deszczu powstają kolejne imprezy triathlonowe. Do grona miast wiodących prym w corocznym kalendarzu dołączają zarówno małe jak i duże aglomeracje miejskie. Mnogość imprez sprawia, że wielu zawodnikom coraz trudniej zdecydować, które zawody wybrać.

Na szczęście, zawodnicy w zdecydowanej większości nie eksperymentują i decydują się na start w miejscach  sprawdzonych, ugruntowanych wieloletnią tradycją. Do jednych z tych miejsc bez wątpienia należy Susz, który nie jest oczywiście tak dużym ośrodkiem, jak np. Gdynia czy Bydgoszcz, jednak od wielu lat potwierdza swoją pozycję w rankingach najlepszych krajowych imprez triathlonowych. Nie przez przypadek o miejscowości położonej na zachodnim skraju województwa warmińsko-mazurskiego mówi się: kolebka polskiego triathlonu. W dniach 23-25 czerwca dojdzie już do 26. edycji Susz Triathlon. To właśnie historia, niepowtarzalny klimat oraz bardzo dobra organizacja corocznie przyciągają nad Jezioro Suskie rzesze sportowców.

 

Miejsc na listach startowych jest coraz mniej

Dwa miesiące od uruchomienia internetowego systemu zapisów, podobnie jak w latach ubiegłych, listy zawodniczek i zawodników chcących wziąć udział w rywalizacji na dystansie sprinterskim, ½ IM oraz w zawodach aquathlonowych sukcesywnie się zapełniają. Zapisy trwają do 1 czerwca. W Tym momencie na listach startowych dystansu ½ IM widnieje 530 osób (stan na 18 stycznia), swoje siły w sprincie — póki co — chce sprawdzić 329 zawodniczek
i zawodników, a do tego dochodzą jeszcze chętni do startu w zawodach aquathlonowych.

 

Trasa kolarska ulega zmianie

Mimo, że wizualizacje tras na stronie zawodów mają pojawić się dopiero w lutym to już dziś możemy zdradzić, że w najbliższej edycji nie zmieni się — w porównaniu z poprzednimi latami — trasa pływacka (oczywiście Jezioro Suskie) oraz biegowa (ścieżka wokół tego akwenu). Za to zmieniona zostanie trasa kolarska. Tym razem triathloniści startujący na dystansie ½ IM po wyjściu z wody ulicami miasta nie pojadą bezpośrednio w stronę Iławy, tylko ze strefy zmian udadzą się w kierunku ulicy Wybickiego, a następnie do okolicznych miejscowości (Emilianowa, Czerwonej Wody, Jakubowa Kisielickiego, Babięt Wlk., Redak), a na wysokości miejscowości Różanki „wskoczą” na drogę wojewódzką nr 521, na której zostanie usytuowany nawrót w kierunku Susza. Częściowym zmianom ulegnie także trasa kolarska dystansu sprinterskiego.

 

Wszyscy, którzy choć raz byli w Suszu wiedzą, że Susz Triathlon to nie tylko zmagania sportowców, ale też coś dla fanów muzyki. Na scenie ustawionej na plaży miejskiej występowali w przeszłości artyści z polskiej ekstraklasy muzycznej, w tym m.in. Coma, Kamil Bednarek, Mrozu, Mesayah. W edycji 2017 poziom nie będzie wcale niższy, ale z podawaniem szczegółów na razie się wstrzymamy.

 

O wszystkich nowościach dotyczących suskich zawodów dowiecie się ze stron Akademii Triathlonu, która objęła imprezę swoim patronatem.

Przypominamy, że do Susz Triathlon 2017 można zapisać się za pośrednictwem strony www.triathlon.susz.pl

Akademia Triathlonu
Akademia Triathlonuhttps://akademiatriathlonu.pl
Największy portal o triathlonie w Polsce. Jesteśmy na bieżąco z triathlonowymi wydarzeniami w kraju i na świecie, znajdziesz również u nas porady treningowe, recenzje sprzętu czy inspirujące rozmowy.

Powiązane Artykuły

1 KOMENTARZ

  1. Czy ktoś z miejscowych zawodników jest w stanie napisać coś o tej nowej trasie? Bo wg Google nie wygląda to dobrze

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,503ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane