Światowa Agencja Antydopingowa odwołuje coroczne sympozjum. Powód? Koronawirus

1

WADA (Światowa Agencja Antydopingowa) odwołuje coroczne sympozjum, które miało się odbyć w SwissTech Convention Center w Lozannie w Szwajcarii. Decyzja to skutek rozprzestrzeniania się koronawirusa.

WADA podjęła taką decyzję w oparciu o informację Szwajcarskiego Federalnego Urzędu Zdrowia Publicznego (FOPH) o zakazie organizowania w Szwajcarii zgromadzeń i imprez masowych przekraczających tysiąc uczestników. Zakaz ten obowiązuje do 15 marca 2020 roku, a sympozjum WADA miało się odbyć w dniach 17-19 marca. Agencja zdecydowała się jednak odwołać spotkanie.

Prezydent WADA, Witold Bańka, (były minister sportu) powiedział: “Jest nam bardzo przykro z powodu odwołania sympozjum. To była trudna decyzja, ponieważ wydarzenie przyciąga co roku prawie 1000 uczestników z całego świata; konieczne było jednak zapewnienie wszystkim bezpieczeństwa zdrowia. Zapewniamy, że większość merytorycznych elementów programu sympozjum zostanie dostarczona za pomocą alternatywnych środków  (webinary, internet, mail) w nadchodzących tygodniach i miesiącach”.

Tematem tegorocznego sympozjum miał być kodeks i standardy WADA na 2021 rok.

Podoba Ci się jak i o czym piszemy?     
Założyciel i Redaktor Naczelny Akademii Triathlonu. Triathlon uprawiam amatorsko od 2009 roku. Startuję głównie na dystansach Ironman 70.3 oraz Ironman. Moje najlepsze zawody to: 4h 30 minut w IM 70.3 Haugesund w Norwegii i kwalifikacja na MŚ w Las Vegas (roll down z 16 miejsca) i 10h w pełnym Ironmanie w Kopenhadze. W latach 2016-2019 byłem redaktorem naczelnym Business Insider Polska - serwisu biznesowo-informacyjnego, który w ciągu 3 lat od pojawienia się na rynku stał się drugim najpopularniejszym serwisem biznesowym w Polsce i pierwszym z rodziny Business Insidera w Europie. Czyta go ponad 5 mln internautów. 2001 - 2016 byłem dziennikarzem radiowym i telewizyjnym. Pracowałem m.in. w Radiu TOK FM, jako zastępca redaktor naczelnej, szef informacji, prowadzący "Poranek TOK FM”. Przez 6 lat byłem związany z TVN24, gdzie prowadziłem magazyn "Polska i Świat”. Byłem również gospodarzem takich programów jak: "Magazyn 24 godziny", "Cały ten świat", "Serwisy informacyjne". 8 listopada 2018 roku, na rynku ukazała się moja pierwsza powieść biograficzna pt.: "Najlepszy. Gdy słabość staje się siłą", która po miesiącu wskoczyła na listę bestsellerów Empiku. Do dziś sprzedano ponad 50 tysięcy egzemplarzy. Książka opowiada o losach Jerzego Górskiego - legendy polskiego triathlonu. 29 października ukazała się moja druga powieść biograficzna pt.: "Szlag mnie trafił", opowiadająca losy Moniki Michalak, która przeżyła skomplikowany udar pnia mózgu. Obecnie pracuję nad książką o Robercie Karasiu - mistrzu świata i rekordziście na dystansach Double i Triple Ironman.

1 KOMENTARZ

  1. Smutne to, ale coś mi się wydaje, że większość imprez triathlonowych będzie w Europie odwołana i w Polsce… jeba..y koronawirus

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here