Światowa Agencja Antydopingowa odwołuje coroczne sympozjum. Powód? Koronawirus

WADA (Światowa Agencja Antydopingowa) odwołuje coroczne sympozjum, które miało się odbyć w SwissTech Convention Center w Lozannie w Szwajcarii. Decyzja to skutek rozprzestrzeniania się koronawirusa.

WADA podjęła taką decyzję w oparciu o informację Szwajcarskiego Federalnego Urzędu Zdrowia Publicznego (FOPH) o zakazie organizowania w Szwajcarii zgromadzeń i imprez masowych przekraczających tysiąc uczestników. Zakaz ten obowiązuje do 15 marca 2020 roku, a sympozjum WADA miało się odbyć w dniach 17-19 marca. Agencja zdecydowała się jednak odwołać spotkanie.

Prezydent WADA, Witold Bańka, (były minister sportu) powiedział: „Jest nam bardzo przykro z powodu odwołania sympozjum. To była trudna decyzja, ponieważ wydarzenie przyciąga co roku prawie 1000 uczestników z całego świata; konieczne było jednak zapewnienie wszystkim bezpieczeństwa zdrowia. Zapewniamy, że większość merytorycznych elementów programu sympozjum zostanie dostarczona za pomocą alternatywnych środków  (webinary, internet, mail) w nadchodzących tygodniach i miesiącach”.

Tematem tegorocznego sympozjum miał być kodeks i standardy WADA na 2021 rok.

Powiązane Artykuły

1 KOMENTARZ

  1. Smutne to, ale coś mi się wydaje, że większość imprez triathlonowych będzie w Europie odwołana i w Polsce… jeba..y koronawirus

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,508ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane