Swimrun Series Stężyca 2018 – spróbuj swoich sił!

Swimrun to niezwykle atrakcyjny sport wywodzący się ze Skandynawii. Ta całkiem nowa dyscyplina, z zaledwie kilkunastoletnią historią, a już zrobiła zawrotną karierę w Europie i szturmem wdziera się także do Polski! W przyszłym roku na terenie malowniczej Stężycy na Kaszubach będzie można wziąć udział w pierwszych zawodach swimrun w tej części naszego kraju!

 

Swimrun powstał w Szwecji w 2002 roku w wyniku wyzwania, które dotyczyło najszybszego dotarcia w parach do hotelu oddalonego o 75 km. Zakład przeistoczył się w nową dyscyplinę, która zyskuje na popularności z roku na rok, a kolejne zawody pojawiają się co raz liczniej na całym świecie. Wszystkie zawody swimrun odbywają się w unikatowych przyrodniczo miejscach. Założeniem ich organizacji jest doskonała sceneria, ponieważ walory wizualne podczas rywalizacji w tej dyscyplinie są nie do przecenienia. Dlatego też, lokalizacją pierwszych zawodów Swimrun Series będzie urokliwa Stężyca. Kaszuby to piękne krajobrazy, a ich największe bogactwo to krystalicznie czyste jeziora, przeplatane mozaiką lasów, jezior, wzniesień, łąk i pól. Na takich terenach odbędzie się rywalizacja podczas zawodów Swimrun Series, które odbędą się 30 czerwca 2018 r., dzień przed kolejną edycją Garmin Iron Triathlon 2018 organizowaną również w tej części Kaszub.

goswimrun.com foto_UltraLovers_F2-kopia

Udział w zawodach swimrun to spore wyzwanie, które polega na pokonaniu określonego dystansu naprzemiennie biegnąc i płynąc zgodnie z naturalnym ukształtowaniem terenu na wyznaczonej trasie.

Podczas Swimrun Series Stężyca 2018 będzie można wystartować na jednym z trzech dystansów: 25 km (tylko zespołowo), 10 km indywidualnie i 5 km indywidualnie. Dystans 25 km trzeba będzie pokonać w dwuosobowych teamach (damskich, męskich lub mieszanych), w których członkowie nie mogą się od siebie oddalać na więcej niż 10 metrów. Ustalona odległość między zawodnikami to nie tylko kwestia bezpieczeństwa, ale również dodatkowe utrudnienie. Dystanse 10 km oraz 5 km będzie można pokonać jedynie indywidualnie. Kolejną ważną zasadą zawodów swimrunowych jest konieczność dotarcia do mety w wyposażeniu, w którym zawodnicy przekroczą linię startu. Dlatego należy przygotować się na bieg w czepku, okularkach, łapkach, pulboyem czy też w butach.

5 goswimrun.com_foto_UltraLovers

„Trasa Swimrun Stężyca 2018 wyznaczona została w myśl zasady przyświecającym wszystkim zawodom organizowanym w tej formule, czyli im trudniej tym lepiej. Zawodnicy, którzy wezmą udział w rywalizacji, pokonywać będą malownicze szlaki Kaszubskiego Parku Krajobrazowego, w których nie brakuje sporych przewyższeń, jezior i gęstych zagajników” – powiedział Filip Szołowski, organizator zawodów z Labosport Polska.

18 goswimrun.com_foto_UltraLovers

Wyzwanie swimrun podjęło już tysiące zawodników na całym świecie. Jeśli chcesz zmierzyć się z innymi w tym niecodziennym wyścigu dołącz do nas i zapisz się na zawody w Stężycy. Aby wziąć udział w imprezie należy wypełnić formularz na oficjalnej stronie internetowej zawodów www.swimrunseries.pl Zapisy ruszają 20 listopada 2018 roku!

Akademia Triathlonu
Akademia Triathlonuhttps://akademiatriathlonu.pl
Największy portal o triathlonie w Polsce. Jesteśmy na bieżąco z triathlonowymi wydarzeniami w kraju i na świecie, znajdziesz również u nas porady treningowe, recenzje sprzętu czy inspirujące rozmowy.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

16,205FaniLubię
1,217ObserwującyObserwuj
317SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze