Swimrun Series Stężyca 2018 – spróbuj swoich sił!

Swimrun to niezwykle atrakcyjny sport wywodzący się ze Skandynawii. Ta całkiem nowa dyscyplina, z zaledwie kilkunastoletnią historią, a już zrobiła zawrotną karierę w Europie i szturmem wdziera się także do Polski! W przyszłym roku na terenie malowniczej Stężycy na Kaszubach będzie można wziąć udział w pierwszych zawodach swimrun w tej części naszego kraju!

 

Swimrun powstał w Szwecji w 2002 roku w wyniku wyzwania, które dotyczyło najszybszego dotarcia w parach do hotelu oddalonego o 75 km. Zakład przeistoczył się w nową dyscyplinę, która zyskuje na popularności z roku na rok, a kolejne zawody pojawiają się co raz liczniej na całym świecie. Wszystkie zawody swimrun odbywają się w unikatowych przyrodniczo miejscach. Założeniem ich organizacji jest doskonała sceneria, ponieważ walory wizualne podczas rywalizacji w tej dyscyplinie są nie do przecenienia. Dlatego też, lokalizacją pierwszych zawodów Swimrun Series będzie urokliwa Stężyca. Kaszuby to piękne krajobrazy, a ich największe bogactwo to krystalicznie czyste jeziora, przeplatane mozaiką lasów, jezior, wzniesień, łąk i pól. Na takich terenach odbędzie się rywalizacja podczas zawodów Swimrun Series, które odbędą się 30 czerwca 2018 r., dzień przed kolejną edycją Garmin Iron Triathlon 2018 organizowaną również w tej części Kaszub.

goswimrun.com foto_UltraLovers_F2-kopia

Udział w zawodach swimrun to spore wyzwanie, które polega na pokonaniu określonego dystansu naprzemiennie biegnąc i płynąc zgodnie z naturalnym ukształtowaniem terenu na wyznaczonej trasie.

Podczas Swimrun Series Stężyca 2018 będzie można wystartować na jednym z trzech dystansów: 25 km (tylko zespołowo), 10 km indywidualnie i 5 km indywidualnie. Dystans 25 km trzeba będzie pokonać w dwuosobowych teamach (damskich, męskich lub mieszanych), w których członkowie nie mogą się od siebie oddalać na więcej niż 10 metrów. Ustalona odległość między zawodnikami to nie tylko kwestia bezpieczeństwa, ale również dodatkowe utrudnienie. Dystanse 10 km oraz 5 km będzie można pokonać jedynie indywidualnie. Kolejną ważną zasadą zawodów swimrunowych jest konieczność dotarcia do mety w wyposażeniu, w którym zawodnicy przekroczą linię startu. Dlatego należy przygotować się na bieg w czepku, okularkach, łapkach, pulboyem czy też w butach.

5 goswimrun.com_foto_UltraLovers

„Trasa Swimrun Stężyca 2018 wyznaczona została w myśl zasady przyświecającym wszystkim zawodom organizowanym w tej formule, czyli im trudniej tym lepiej. Zawodnicy, którzy wezmą udział w rywalizacji, pokonywać będą malownicze szlaki Kaszubskiego Parku Krajobrazowego, w których nie brakuje sporych przewyższeń, jezior i gęstych zagajników” – powiedział Filip Szołowski, organizator zawodów z Labosport Polska.

18 goswimrun.com_foto_UltraLovers

Wyzwanie swimrun podjęło już tysiące zawodników na całym świecie. Jeśli chcesz zmierzyć się z innymi w tym niecodziennym wyścigu dołącz do nas i zapisz się na zawody w Stężycy. Aby wziąć udział w imprezie należy wypełnić formularz na oficjalnej stronie internetowej zawodów www.swimrunseries.pl Zapisy ruszają 20 listopada 2018 roku!

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Śledź nas

12,853FaniLubię
542ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Kalendarz

25cz08:0020:00ENEA Junior Poznań Triathlon 2022

26cz06:0011:00Frydman Triathlon 2022

26cz06:0011:00Triathlon Pniewy 2022

Najpopularniejsze

X
X