Swimrun Wióry – zapisy wystartowały!

3 września tego roku Polscy swimrunerzy, a w zasadzie bardziej Ci, którzy nimi będą chcieli zostać, mają pierwszą w naszym kraju szansę na strat w tej skandynawskiej dyscyplinie sportu. Zawody Swimrun Wióry rozegrane zostana w samym sercu Gór Świętokrzyskich. Organizatorzy przygotowali dla śmiałków dwie trasy. Dystans Główny „Śladami Pionierów” – w sumie 33 km, z czego 4,6 km będzie trzeba pokonać wodą, a 28 km lądem. Najdłuższe pływanie na tym dystansie to 1 km.

 

„Trasa wytyczona jest po ścieżkach, na których trenowaliśmy do swojego debiutanckiego startu w swimrunie w Norwegii. Nie jest ona łatwa. Myślę, że nie każdy ją ukończy ale nie będzie to na pewno plamą na honorze. Jednak każdy kto ma w sobie ten zadzior i chęć przesuwania własnych granic powinien spróbować zmierzyć się z Wiórami, a może przede wszystkim ze swimrunem” – mówi Rafał Bebelski – członek pierwszego polskiego swimrun teamu.

 

swimrun wiory_logo_na_tle_zalewu_1

 

Dla tych, co wolą szybsze starty lub nie czują się w wodzie na tyle pewnie, by pokonywać dłuższe dystanse, wytyczona jest też trasa. „Marzenie o Swimrunie” to sprint na 10 km – 2 km w wpław i 8 km biegiem. Tu najdłuższy odcinek pływacki wynosi 650 metrów.

 

„Na dystansie długim zgodnie z wytycznymi serii Mistrzostw Świata Otillo ścigamy się w parach, bo trzeba sobie jasno powiedzieć, że swimrun to tylko start zespołowy, a w raz z tym idące wady i zalety. Jednak ze względu na promocję tej dyscypliny sportu w naszym kraju, na dystansie krótkim wyjątkowo dopuszczamy solistów, stąd nazwa wyścigu. Jednak i tu zachęcamy, by chętni poszukali partnera lub partnerki, bo szczerze mówiąc wtedy zaczyna się prawdziwe ściganie i związana z tym frajda” – mówi Jędrzej Maćkowski – organizator zawodów.

 

15 goswimrun.com_foto_UltraLovers

 

Ścieżki lądowe na obu dystansach są mocno wymagające technicznie. Leśne i polne dukty, powalone drzewa, wystające korzenie, wysokie trawy, czy głębokie wąwozy to wszystko co czeka zawodników na trasie. Generalnie mocno corssowy teren – dający na dłuższym dystansie ponad 400 m. przewyższenia, a tym samym otwiera trasę biegu na śliczne panoramy Gór Świętokrzyskich. To zdecydowanie pozostanie w pamięci uczestników na długo po starcie – zapewniają organizatorzy, a zarazem pionierzy tej dyscypliny w naszym kraju.

 

92 goswimrun.com_foto_UltraLovers

 

„Zależało nam na tym, by wytyczyć trasę trudną, w maksymalnie pięknym terenie, bo taka jest właśnie idea swimrunu. Zawodnicy będą musieli zmierzyć się z potęgą natury, która pewnie nie raz obnaży ich słabości. Po tych zawodach wyjdą jednak dużo silniejszymi zawodnikami i szczęśliwszymi ludźmi. Liczymy, że piękno i bliskość komunikacyjna Gór Świętokrzyskich sprawi, że na naszym starcie mimo późnego ogłaszania terminu zawodów i tego, że w Polsce jest to wciąż nieznana dyscyplina sportu, zjawi się wielu śmiałków, choćby po to, by przeżyć przygodę życia!” – dodaje Jędrzej Maćkowski.

 

Zapisy na zawody ruszyły 5 czerwca. Prowadzona są przez stronę www.goswimrun.pl Liczba miejsce ograniczona. Nad Swimrunem Wióry patronat objęła Akademia Triathlonu.

 

Bezpośredni link do zapisów!

Akademia Triathlonu
Akademia Triathlonuhttps://akademiatriathlonu.pl
Największy portal o triathlonie w Polsce. Jesteśmy na bieżąco z triathlonowymi wydarzeniami w kraju i na świecie, znajdziesz również u nas porady treningowe, recenzje sprzętu czy inspirujące rozmowy.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

16,205FaniLubię
1,218ObserwującyObserwuj
318SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze