System FAST w najszybszych rowerach Ridley’a

Firma Ridley wprowadza na rynek innowacyjny system nazwany FAST (Future Aero Speed Technology). Jak podają producenci, rowery zbudowane w tej technologii mają być najszybszymi rowerami na Ziemi. Sztab inżynierów konstruujących nowy rower szczegółowo przeanalizował wszystkie czynniki, które wpływają na wielkość powstających oporów powietrza podczas jazdy rowerem. Przeprowadzono wiele prób w tunelach aerodynamicznych. W wyniku tych badań opracowano rozwiązanie, składające się z trzech podstawowych elementów.

 

 1. F-Splitfork™ – najczęstszą przyczyną powstawania turbulencji są koła i szprychy. W górnej części koła szprychy poruszając się do przodu napotykają na przedni podmuch powietrza. To powoduje turbulencje, które hamują poruszający się rower. Widelec jest tu tak zbudowany, że redukuje wpływ przedniego podmuchu powietrza na szprychy i koła, zmniejszając turbulencje.

   

  page-f-splitfork-header

   

 2. F-Brake™ – system zintegrowanych hamulców wbudowanych w przedni i tylny widelec ramy rowerowej, który zmniejsza opory powietrza. Hamulce te powodują, że jedzie się szybciej.

   

  page-f-brake-header

   

 3. F-Surface™ – przedni podmuch powietrza ulega rozproszeniu w różnych kierunkach, co powoduje zwiększone opory. Rury ramy są zbudowane w kształcie kropli, co powoduje, że przepływające powietrze nie ulega tak silnemu rozproszeniu – opory są mniejsze.

   

  page-f-surface-header

   

 

Źródło: www.fast-concept.com.

 

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,454ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze