Szalast i Gajda z tytułami mistrzowskimi juniorów młodszych [wyniki MP Kraków]

W Krakowie trwają mistrzostwa Polski na sprincie i supersprincie. Po młodzikach na trasę wyruszyli juniorzy młodsi oraz juniorki młodsze. Zawody rozgrywane były w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, a rywalizacja toczyła się na dystansie supersprinterskim.

Juniorki miały przed sobą trasę 400 metrów pływania, 10 km jazdy na rowerze oraz 2,5 km biegu. Drafting był dozwolony. Startowała między innymi Karolina Szalast, która dwa miesiąc temu zwyciężyła podczas Pucharu Polski w Olsztynie. Tam wyprzedziła Zofię Rosin, która również rywalizowała w Krakowie.

Szalast radziła sobie świetnie na pływaniu. Miała nad kolejną rywalką kilkanaście sekund przewagi, uzyskując tam najlepszy czas 00:05:19. Prowadziła także po jeździe na rowerze. Na trasie biegowej rywalki pobiegły nieco lepiej od niej, bo Joanna Pietruszyńska i Amelia Górska zeszły poniżej 10 minut. Szalast nie dała sobie jednak odebrać zwycięstwa i wygrała z czasem 00:34:55.

OOM MP Juniorek Młodszych

MP w Triathlonie Kraków-Niepołomice 2022

Posted by Polski Triathlon on Saturday, July 30, 2022

Joanna Pietruszyńska zajęła 2. miejsce, notując czas 00:35:14. Na 3. miejscu uplasowała się Amelia Górska z czasem 00:35:14.

Gajda najlepszy po ciekawej walce pośród juniorów

Karol Armuła miał najlepszy czas pływania pośród juniorów młodszych. Wyszedł z wody na prowadzeniu z czasem 00:05:11. Miał za sobą Mateusza Osełkowskiego oraz Norberta Gorzenia.

Podczas jazdy na rowerze zmieniła się czołówka, ale różnice pomiędzy zawodnikami były minimalne. Prowadził Wiktor Zasada, który zaledwie o sekundę wyprzedzał Kubę Gajdę (najlepszy czas jazdy) i o 2 sekundy Tymona Horstena.

Gajda pobiegł świetnie, notując czas 00:07:52. Dało mu to zwycięstwo i tytuł mistrzowski. Na mecie pojawił się z czasem 00:30:22. Karol Armuła zajął 2. miejsce i był o 4 sekundy gorszy. Podium skompletował Stanisław Ptaszyński, który trafił na metę z czasem 00:30:33.