Sześciu Polaków PRO na Ironman 70.3 Ruegen

Sześciu naszych zawodników PRO startowało w ubiegły weekend w Ironman 70.3 Ruegen. Rugia to największa wyspa Niemiec leżąca nad morzem bałtyckim. Wyspę charakteryzują wysokie klify, piaszczyste plaże i gęste lasy. Była to trzecia edycja tych zawodów. W tym roku fala wrześniowych upałów pierwszy raz zapewniła świetne warunki do ścigania. Nasza reprezentacja składała się z Pauliny Kotficy, Marcina Ławickiego, Macieja Chmury, Krzysztofa Augustyniaka, Filipa Przymusińskiego i Zbigniewa Gucwy. Mikołaj Luft, który widniał na liście startowej, już wcześniej zrezygnował z tego startu.

Andreas Dreitz (GER) jeszcze tydzień temu startował na Mistrzostwach Świata IM70.3 w odległej Australii gdzie zajął 11 miejsce. Aktualnemu Mistrzowi Europy IM nie straszny jest start na długim dystansie tydzień w tydzień. Wygrał zawody z rewelacyjnym czasem 3:43:54. Było to jego czwarte zwycięstwo na IM 70.3 w tym roku. Niemcy zdominowali kategorię mężczyzn, zajmując kolejno cztery pierwsze miejsca. Najlepszy z Polaków to Marcin Ławicki, zajął 11 miejsce. W Rugii ustanowił swój rekord życiowy z czasem 4:02:23.

SzczesciuPolakowPRONaIronman70.3Ruegen1

W wyścigu kobiet Paulina Kotfica od samego początku trzymała się czołówki. Wyszła z wody druga z minimalną stratą 1 sekundy. Na rowerze utrzymywała trzecią pozycję przez większość trasy, jednak jej strata czasowa powiększała się znacząco na ostatnich 30 km. W T2 Paulina spadła na czwartą pozycję ze stratą 6:08. Na biegu zdołała utrzymać czwarte miejsce do samego końca. Paulina ukończyła zawody z czasem 4:33:02.