Szosowy duathlon – czyli DP Triathlon Zgorzelec

DP Triathlon Zgorzelec w 2018 roku, został z konieczności szosowym duathlonem. Zmiana została podyktowana wykryciem cerkarii w Berzdorfer See, gdzie miał odbyć się etap pływacki. Niestety, mimo naszych starań, rozmów, by etap odbył się w innym zbiorniku, ostatecznie organizacja duathlonu okazała się jedynym rozwiązaniem.

Długo rozważaliśmy pływanie w pobliskiej Witce. Niestety również z tej opcji musieliśmy zrezygnować. Chociaż zbiornik wygląda dobrze, to kłopoty logistyczne zmusiły nas do odrzucenia tego pomysłu. Rzeczy które na „Google Maps” wyglądają świetnie, w rzeczywistości okazały się sporymi przeszkodami. Zorganizowanie drogi dojazdu, objazdu, alternatywnego ruchu dla karetek, odwołanie zakazu pływania okazały się problemami nie do przeskoczenia w tak krótkim czasie.

Jest nam bardzo przykro, że w ostatniej chwili musieliśmy podjąć takie decyzje i wprowadzić tak poważne zmiany, jednak liczymy na Wasze zrozumienie. Dołożymy wszelkich starań by szosowy duathlon w Zgorzelcu był imprezą wcale nie gorszą niż triathlon. Strefa finishera będzie jeszcze lepsza niż w Mietkowie, z pysznym piwkiem i jedzonkiem!

Pozostają dwa dystanse. Olimpijski 5km biegu, 40km roweru, 10km biegu oraz Sprint, odpowiednio 2,5km/20km/5km. Przez zmiany musimy niestety odwołać rywalizację sztafet.

Start rywalizacji, czyli pierwszy etap biegowy wystartuje ze Stadionu Miejskiego. Trasa biegowa pozostaje bez zmian. 2.5km pętla po Zgorzeleckich ulicach i parku.

Zasad rywalizacji na etapie rowerowym nie zmieniamy. Dozwolona będzie jazda w grupie, z draftingiem, a rowery czasowe będą zabronione.

Zmieniamy za to trasę kolarską, którą możecie zobaczyć poniżej (trasa ta może ulec pewnym zmianom, jako, że dalej pracujemy nad wszystkimi pozwoleniami, formalnościami, by trasa kolarska była pełni wyłączona z ruchu kołowego). Strefa zmian pozostaje bez zmian. Po pierwszym biegu zawodnicy zabierają rower ze strefy zmian zlokalizowanej na Stadionie Miejskim. Zawodnicy na dystansie sprintu pokonują jedno 20km okrążenie, a Ci na dystansie olimpijskim dwa takie kółka, z nawrotką przed zjazdem na stadion.

Ostateczne szczegóły jeszcze wyślemy i przypomnimy w czwartek. Stay tuned.

A dla tych co chcieliby jeszcze zażyć triathlonu bez pływania – Link do zapisów:  https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=3524

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,470ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Polecane