Szosowy duathlon – czyli DP Triathlon Zgorzelec

DP Triathlon Zgorzelec w 2018 roku, został z konieczności szosowym duathlonem. Zmiana została podyktowana wykryciem cerkarii w Berzdorfer See, gdzie miał odbyć się etap pływacki. Niestety, mimo naszych starań, rozmów, by etap odbył się w innym zbiorniku, ostatecznie organizacja duathlonu okazała się jedynym rozwiązaniem.

Długo rozważaliśmy pływanie w pobliskiej Witce. Niestety również z tej opcji musieliśmy zrezygnować. Chociaż zbiornik wygląda dobrze, to kłopoty logistyczne zmusiły nas do odrzucenia tego pomysłu. Rzeczy które na „Google Maps” wyglądają świetnie, w rzeczywistości okazały się sporymi przeszkodami. Zorganizowanie drogi dojazdu, objazdu, alternatywnego ruchu dla karetek, odwołanie zakazu pływania okazały się problemami nie do przeskoczenia w tak krótkim czasie.

Jest nam bardzo przykro, że w ostatniej chwili musieliśmy podjąć takie decyzje i wprowadzić tak poważne zmiany, jednak liczymy na Wasze zrozumienie. Dołożymy wszelkich starań by szosowy duathlon w Zgorzelcu był imprezą wcale nie gorszą niż triathlon. Strefa finishera będzie jeszcze lepsza niż w Mietkowie, z pysznym piwkiem i jedzonkiem!

Pozostają dwa dystanse. Olimpijski 5km biegu, 40km roweru, 10km biegu oraz Sprint, odpowiednio 2,5km/20km/5km. Przez zmiany musimy niestety odwołać rywalizację sztafet.

Start rywalizacji, czyli pierwszy etap biegowy wystartuje ze Stadionu Miejskiego. Trasa biegowa pozostaje bez zmian. 2.5km pętla po Zgorzeleckich ulicach i parku.

Zasad rywalizacji na etapie rowerowym nie zmieniamy. Dozwolona będzie jazda w grupie, z draftingiem, a rowery czasowe będą zabronione.

Zmieniamy za to trasę kolarską, którą możecie zobaczyć poniżej (trasa ta może ulec pewnym zmianom, jako, że dalej pracujemy nad wszystkimi pozwoleniami, formalnościami, by trasa kolarska była pełni wyłączona z ruchu kołowego). Strefa zmian pozostaje bez zmian. Po pierwszym biegu zawodnicy zabierają rower ze strefy zmian zlokalizowanej na Stadionie Miejskim. Zawodnicy na dystansie sprintu pokonują jedno 20km okrążenie, a Ci na dystansie olimpijskim dwa takie kółka, z nawrotką przed zjazdem na stadion.

Ostateczne szczegóły jeszcze wyślemy i przypomnimy w czwartek. Stay tuned.

A dla tych co chcieliby jeszcze zażyć triathlonu bez pływania – Link do zapisów:  https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=3524

Adrian Kapusta
Adrian Kapusta
Zastępca redaktora naczelnego Akademii Triathlonu. Certyfikowany trener USA Triathlon Coach. Specjalizuję się w trenowaniu amatorów. Moja filozofia trenerska opiera się na indywidualnym podejściu do zawodnika ze szczególnym uwzględnieniem obowiązków zawodowych i rodzinnych. Mądry trening i eliminowanie ograniczeń trenowanej osoby, to droga do bycia sprawniejszym i szybszym, a w rezultacie do osiągnięcia celów. Pasjonuję się sportami wytrzymałościowymi, w szczególności triathlonem.

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Śledź nas

12,852FaniLubię
541ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Kalendarz

25cz06:0013:00Triathlon Garwoliński 2022

25cz06:0014:00Diablak Beskid Extreme Triathlon 2022

25cz08:0020:00ENEA Junior Poznań Triathlon 2022

Najpopularniejsze

X
X