T100 Singapur: Jak Ashleigh Gentle odrobiła 5-minutową stratę na biegu?

Przed biegiem podczas T100 Singapur Ashleigh Gentle miała ponad 5-minutową stratę do Lucy Charles-Barclay. Doskonały bieg sprawił, że zawodniczka z Australii kontynuuje fenomenalną serię w zawodach PTO. Było to jej czwarte zwycięstwo!

ZOBACZ TEŻ: T100 Singapur: Kacper Stępniak na 8. miejscu!

Lucy Charles-Barclay i Ashleigh Gentle były jednymi z faworytek zawodów T100 Singapur. Dla drugiej z zawodniczek był to pierwszy wyścig sezonu i ciekawie zapowiadało się jej starcie z aktualną mistrzynią świata IRONMAN.

Początek jak w Miami

Lucy Charles-Barclay jest doskonałą pływaczką i nie było zaskoczeniem, że to właśnie ona prowadziła na pierwszym okrążeniu pływania w Singapurze. Kilka sekund dalej były Lucy Buckingham oraz Rebecca Clarke. Mistrzyni świata IRONMAN wyszła z wody w czasie 26:03. Obie rywalki traciły po kilka sekund.

Ponad 4 minuty straty miała Chelsea Sodaro. Zawodniczka ze Stanów Zjednoczonych traciła też dystans na rowerze i wycofała się z wyścigu po kilku okrążeniach.

Tymczasem Charles-Barclay i Buckingham zostawiły z tyłu Clarke i na kolejnych kilometrach budowały przewagę nad resztą stawki. Najpierw były to 3 minuty, później ponad 4 minuty, a przy wjeździe do T2 już ponad 5 minut. Buckingham trzymała się koleżanki, ale na biegu nie miała już tyle siły.

Gentley znów ze świetnym biegiem

W zeszłorocznej edycji PTO Asian Open zwyciężyła Ashleigh Gentle. Zawodniczka pokonała wtedy Anne Haug oraz Chelsea Sodaro. Podczas T100 Singapur miała trudne zadanie, bo po rowerze jej strata do Lucy Charles-Barclay wynosiła 5:28.

Gentle znów pobiegła bardzo dobrze. Dość szybko wyprzedziła Buckingham, a na 5 kilometrów przed metą wyprzedziła również Charles-Barclay. Mistrzyni świata z Kony zajęłą więc ponownie 2. miejsce, tak samo, jak podczas T100 Miami, gdzie przegrała z Indią Lee.

Jestem naprawdę zadowolona z dwóch kolejnych podiów. Wiele wymagałam od swojego ciała, chcąc startować tak wcześniej, ale daje radę. Teraz czas na budowanie formy pod kolejną część sezonu – napisała Charles-Barclay.

Ashleigh Gentle miała na mecie czas 3:44:23. Lucy Charles-Barclay ukończyła zawody w 3:45:58. Na podium również Els Visser (3:51:38).

TOP10 kobiet w T100 Singapur:

  1. Ashleigh Gentle – 3:44:23
  2. Lucy Charles-Barclay – 3:45:58
  3. Els Visser – 3:51:38
  4. Amelia Watkinson – 3:52:03
  5. Lucy Buckingham – 3:52:10
  6. Anne Reichsmann – 3:53:39
  7. Lucy Byram – 3:54:08
  8. Helay Chura – 3:56:12
  9. Kaidi Kivioja – 3:56:54
  10. Ellie Salthouse – 4:00:21

Kontynuacja świetnej serii

Pierwszy start w sezonie był lepszy, niż mogłam się spodziewać. Musiałam jednak o to mocno walczyć – napisała Gentle. Zawodniczka dodała później, że chociaż okoliczności wyścigu są inne, niż zeszłoroczna rywalizacja w Asian Open, to jednak jej plan pozostawał taki sam – chciała pokazać się ze świetnej strony.

Źrodło: Ashleigh Gentle – Instagram.

Dla zawodniczki, która jest aktualnie na 2. miejscu w klasyfikacji PTO, jest to już czwarte zwycięstwo w wyścigu organizacji. Gentle kontynuuje jednak również inną znakomitą serię, bo od czerwca 2022 roku w ani jednym spośród 14 wyścigów nie była poza podium!

Kolejnym wyścigiem cyklu T100 będzie rywalizacja w San Francisco 8-9 czerwca. Ten wyścig rozegrany zostanie w ramach legendarnego Escape from Alcatraz Triathlon.

Grzegorz Banaś
Grzegorz Banaś
Redaktor. Lubi Lionela Sandersa i nowinki technologiczne. Opisuje ciekawe triathlonowe historie, bo uważa, że triathlon jest wyjątkowo inspirującym sportem, który można uprawiać w każdym wieku. Fan dobrej kawy i książek Jamesa S.A. Corey'a.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,446ObserwującyObserwuj
439SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze