Tajemniczy film Longa. W tle zakład z Sandersem

Sam Long opublikował w mediach społecznościowych nieco zaskakujący film, na którym przekazuje pieniądze Lionelowi Sandersowi. Okazuje się, że obaj zawodnicy w ramach przygotowania do sezonu postanowili zmierzyć się wyścigu pływackim na dystansie 1.500 metrów.

Sam Long i Lionel Sanders przygotowują się do sezonu. Pierwszy z nich skoncentruje się między innymi na cyklu T100 Triathlon, a drugi zamierza celować w wyścigi IRONMAN. Nie przeszkodziło im to jednak w przyjacielskiej rywalizacji na basenie, a efektem był zaskakujący film umieszczony w mediach społecznościowych. – Nigdy nie spodziewałeś się, że zarobisz pieniądze na pływaniu, prawda? – mówi w filmie Long. O co chodzi?

Źródło: Sam Long – Instagram.

Złamać 20 minut

Okazuje się, że obaj zawodnicy postanowili założyć się o to, kto szybciej pokona dystans 1.500 metrów na basenie. Stawką było 200$ (po 100$ od każdego zawodnika).

To, co jest najbardziej interesujące, to fakt, że czuję lekką nerwowość przed tym wyścigiem. Czuję się, jakbym właśnie stawał na linii startu wyścigu PTO lub IM 70.3. Zacząłem zastanawiać się, skąd jest ta nerwowość i czym właściwie ona jest. Przecież tutaj nie ma wielkich nagród, rywal i fanów – mówił przed wyścigiem Long.

Zawodnik stwierdził, że ostatecznie stawka nie ma znaczenia, bo w każdym, nawet najmniejszym wyścigu, chce dać z siebie wszystko. Tutaj jego celem było złamanie 20 minut. Jak sobie poradził? Zobacz poniższy filmik.

Będzie więcej zakładów?

Sanders wystartował w tym wyścigu nieco słabiej, ale przejął prowadzenie nad rywalem w okolicach 3/4 dystansu. Sanders na mecie miał czas 19:38. Long z kolei dotarł do niej dokładnie w 20:00.

Po zakończeniu rywalizacji Long przekazał 100$ rywalowi i zażartował, że ten „nie spodziewał się pewnie, że kiedyś zarobi pieniądze na pływaniu”. Obaj zawodnicy nie są topowymi pływakami i zwykle ścigają czołówkę na rowerze.

To było niesamowite. Chętnie ścigałbym się na dystansie 1.500 metrów co miesiąc. Jeszcze dorzuciłbym tutaj trochę innych wyścigów na 100, 200 i 400 metrów. To było całkowicie inne, świetne doświadczenie – podkreślił Long.

Long już w sobotę wystartuje w T100 Miami. Sanders nie ogłosił jeszcze, które zawody IRONMAN będą jego pierwszymi w tym sezonie.

Grzegorz Banaś
Grzegorz Banaś
Redaktor. Lubi Lionela Sandersa i nowinki technologiczne. Opisuje ciekawe triathlonowe historie, bo uważa, że triathlon jest wyjątkowo inspirującym sportem, który można uprawiać w każdym wieku. Fan dobrej kawy i książek Jamesa S.A. Corey'a.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,501ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane