Odpowiada za popularność Sandersa na YT. Kim jest Talbot Cox?

Ponad 150.000 tysięcy subskrybentów, wielka społeczność i miliony wyświetleń. Tak w dużym uproszczeniu prezentują się statystyki kanały Lionela Sandersa. Talbox Cox jest człowiekiem, który pomógł mu w odniesieniu tego sukcesu.

ZOBACZ TEŻ: Sanders spanikował w wodzie i otarł się o podium [Wyniki IM Indian Wells]

Dzisiaj każdy z filmów Lionela Sandersa ma kilkadziesiąt tysięcy wyświetleń. Komentują je setki osób. Sanders nie ma jeszcze na koncie mistrzostwa świata, chociaż w ostatnich kilku latach odniósł ponad 30 zwycięstw. Inspirująca jest też jego historia, bo pokonał uzależnienie od narkotyków i alkoholu.

Przeszłość Sandersa, jego osobowość i sukcesy to tylko część przepisu na sukces na YouTube. Kanadyjczyk jest niczym otwarta książka, co pokazuje w kolejnych filmach, dzieląc się z widzami przemyśleniami i przed wyścigami oraz po nich. Ogromną rolę odgrywa tutaj producent filmów i fotograf Talbot Cox.

Sporo czasu minęło, zanim drogi Coxa i Sandersa w ogóle się zeszły. Kanadyjczyk kanał na YouTube założył kilka lat temu. Cox tymczasem w okolicach 2016 roku związany był z profesjonalistką Ellie Salthouse. Rok później opublikował serię swoich filmów o zawodnikach, którzy ścigają się na Konie. Poznał też Lionela Sandersa i jego żonę Erin, który podobnie jak Salthouse, podróżowali po całym świecie.

Cox w kolejnych miesiącach stał się znany pośród triathlonistów, którzy prosili go o pomoc przy produkcji filmów. Klientem został również Lionel Sanders. Pierwsze wspólne produkcje dobrze się przyjęły, a Cox miał Kanadyjczyka na liście klientów i zaczął produkować dla niego regularnie kolejne filmy.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Lionel Sanders (@lsanderstri)

Od przyjaźni do wspólnej pracy i misji

Z czasem Cox i Sanders stali się bliskimi znajomymi. Triathlonista zauważył, że jego przyjaciel ma problem z opanowaniem wszystkich zobowiązań i zaproponował mu ścisłą współpracę przy tworzeniu materiałów na kanał. To nie wszystko. Kiedy na świecie panoszyła się pandemia, zaproponował mu nawet podwyżkę.

Lionel chciał w tym czasie wlać w serca ludzi trochę optymizmu w tym ciężkim okresie – mówi Cox.

To był tylko początek większej współpracy. Dzisiaj Cox jest częścią Team Sanders. Produkuje filmy, towarzyszy triathloniście, zarządza społecznością na Discordzie, której jest integralną częścią. W rozmowie z Kevinem MacKinnonem mówi, że dopiero początek wielkiej pracy, którą chce wykonać wspólnie z Sandersem.

– Zarówno ja, jak i Lionel widzimy to dopiero jako start kanału. Jego pasja wynika z tego, że triathlon zmienił jego życie. Chce użyć tej platformy, aby zmienić życie innych. Chce udokumentować swoją podróż, aby inni ją zobaczyli.

Dzisiaj Cox często doradza jeszcze innym zawodnikom w zakresie tworzenia filmów. Mówi, że może to prowadzić do lepszej promocji triathlonu, na czym wszyscy zyskają.

W swoim filmie po tegorocznej Konie Sanders powiedział jasno, że musi ograniczyć ściganie na pełnym dystansie. Chce najpierw popracować nad pływaniem. Mówił szczerze o tym, co chce zmienić i dlaczego tak ważne jest, aby cieszyć się triathlonem. Właśnie takie słowa przemawiają do widzów, którzy widzą w tym swoje historie, które też często są skomplikowane i pełne wzlotów oraz upadków.

Kanał Tablota – Talbot Cox Media, znajdziecie w tym miejscu.

Grzegorz Banaś
Grzegorz Banaś
Redaktor. Lubi Lionela Sandersa i nowinki technologiczne. Opisuje ciekawe triathlonowe historie, bo uważa, że triathlon jest wyjątkowo inspirującym sportem, który można uprawiać w każdym wieku. Fan dobrej kawy i książek Jamesa S.A. Corey'a.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,510ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane