„Wyścig odhaczony”. Taylor Knibb obroniła mistrzostwo świata IRONMAN na połówce!

Czy Taylor Knibb obroni tytuł mistrzowski? Takie pytanie można było sobie zadawać przed wyścigiem PRO kobiet w ramach mistrzostw świata IRONMAN Lahti na połówce. Amerykanka jest w tym sezonie w świetnej formie.

Interesująco zapowiadał się wyścig PRO kobiet w ramach mistrzostw świata IRONMAN Lahti na dystansie 70.3 Na starcie były między innymi Taylor Knibb, Paula Findlay, Katt Matthews, Imogen Simmonds oraz Daniela Ryf.

ZOBACZ TEŻ: MŚ IRONMAN Lahti 70.3 – gdzie oglądać i jak śledzić wyniki?

Na początek… opóźnienie

Organizatorzy imprezy musieli na początek przełożyć start o 30 minut. Nad jeziorem Vesijärvi unosiła się mgła, która uniemożliwiła rozpoczęcie imprezy. Kiedy już zawodniczki wystartowały, IRONMAN musiał poinformować widzów, że relacja na żywo nie działa. Ostatecznie można ją było zobaczyć na kanale YouTube IRONMAN Triathlon.

Po pływaniu najszybciej do T1 wbiegła Lucy Buckhingham. Brytyjka miała czas 24:43 i zaledwie 2 sekundy przewagi nad Pamellą Olivierą oraz broniącą tytułu Taylor Knibb. Około 10 sekund straty miały Caroline Pohle, Imogen Simmonds oraz Ellie Salthouse.

Taylor Knibb mówiła niedawno, że jej tegoroczny rower nie przypomina doskonałych występów z zeszłego roku, ale po dzisiejszej jeździe może być zadowolona. Na prowadzenie wyszła już po 10 kilometrze i osiągnęła najlepszy czas pośród zawodniczek PRO. Na końcu etapu rowerowego miała 2 minuty przewagi nad Imogen Simmonds i ponad 5 minut nad Kat Matthews, która wskoczyła na podium.

Pewny bieg do mety

Zawodniczki czekał jeszcze niełatwy bieg na dystansie 21 kilometrów. Jak wspominał Kacper Stępniak, jest on sporym wyzwaniem, bo praktycznie nie ma w nim większych płaskich fragmentów, a jest sporo stromych podbiegów.

Knibb prowadziła dość pewnie, biegnąc w najlepszym tempie z wszystkich zawodniczek. Powiększała jeszcze swoją przewagę nad Simmonds, która po kilkunastu kilometrach wynosiła 4 minuty.

Bardzo ciekawa walka toczyła się natomiast o dalsze miejsca na podium. Kat Matthews oraz Emma Pallant-Brown biegły równo, mając około 1,5 minuty straty do Simmonds. Matthews wyskoczyła jednak do przodu, zostawiła Pallant-Brown z tyłu, a na ostatnich kilometrach zaczęła doganiać Simmonds!

Taylor Knibb drugi raz z rzędu została mistrzynią świata IRONMAN 70.3. Amerykanka miała na mecie czas 3:53:02. To kolejny tegoroczny sukces zawodniczki, która niedawno wygrała zawody US Open. – Jestem szczęśliwa, że to zrobiłam. Miałam dobry dzień. Wyścig odhaczony – powiedziała po zwycięstwie.

Katt Matthews wpadła na metę na 2. miejscu, mając czas 3:57:05. Imogen Simmonds zajęła 3. miejsce i na mecie nie mogła ukryć wielkiego szczęścia. Jej czas to 3:57:56.

TOP10 PRO MŚ IRONMAN Lahti 70.3:

  1. Taylor Knibb – 3:53:02
  2. Kat Matthews – 3:57:05
  3. Imogen Simmonds – 3:57:56
  4. Emma Pallant-Browne – 3:58:35
  5. Paula Findlay – 4:00:32
  6. Laura Phillipp – 4:02:27
  7. Marjolaine Pierre – 4:03:13
  8. Amelia Watkinson – 4:03:29
  9. Daniela Ryf – 4:03:57
  10. Anne Reischman – 4:06:18
Grzegorz Banaś
Grzegorz Banaś
Redaktor. Lubi Lionela Sandersa i nowinki technologiczne. Opisuje ciekawe triathlonowe historie, bo uważa, że triathlon jest wyjątkowo inspirującym sportem, który można uprawiać w każdym wieku. Fan dobrej kawy i książek Jamesa S.A. Corey'a.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,454ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze