Zmotywowana przez Jana Frodeno. Taylor Knibb z tytułem US Open!

W sobotę jedne z najlepszych zawodniczek na świecie rywalizowały w wyścigu US Open w ramach PTO Tour. Amerykanka Taylor Knibb wzięła udany rewanż za poprzednią edycję zawodów i pokonała Ashleigh Gentle.

ZOBACZ TEŻ: Stalowy mental i stalowe nogi. Jason West z najszybszym biegiem w historii PTO!

Miniony weekend to również ekscytujący wyścig kobiet w ramach US Open. Jedne z najlepszych zawodniczek na świecie rywalizowały w sobotę na dystansie 100 kilometrów. Na starcie wyścigu z główną nagrodą 100.000$ pojawiły się między innymi Ashleigh Gentle, Kat Matthews, Taylor Knibb, Paula Findlay, Jackie Herring i Tamara Jewett. Świetnie zaprezentowała się mistrzyni świata IRONMAN 70.3 Taylor Knibb, która zwyciężając dołożyła do swojego resume drugi duży sukces w karierze.

„Wyciągnijcie mnie stąd”

Pływanie rozpoczęło się dobrze dla Knibb, bo Amerykanka wyszła z wody 30 sekund za prowadzącą Lauren Brandon. Knibb w rozmowie po zawodach powiedziała jednak, że z jej perspektywy początek był bardzo ciężki.

Ulżyło mi, cieszę się, że to już koniec. Masz takie wyścigi, które idą świetnie, ale też takie, których nie czujesz. Kiedy zaczęłam część pływacką, pomyślałam, że to będzie długi dzień. Była wtedy i tylko myślałam „wyciągnijcie mnie stąd”, dajcie mnie na rower, bo tam czuję się najlepiej – wspomina.

Po wyjściu z T1 Knibb szybko przeszła do ataku. Przeskoczyła rywalkę i przejęła prowadzenie, powiększając przewagę nad kolejnymi oponentkami. Po 80 kilometrach miała ponad minutę przewagi. Zaskoczenia nie było, bo jej czas na rowerze był najlepszym na tych zawodach. Nie była jednak do końca zadowolona z jazdy.

Moja jazda na rowerze nie przypomina jeszcze zeszłorocznej, ale ogromnym plusem jest bieganie. Układam pomału te wszystkie puzzle. Wiedziałam, że rywalki będą jechały zbyt mocno. Pomyślałam, że zobaczę, jak to wszystko się układa – sprawdzę kilka punktów pomiaru czasu i potem zdecyduję, jak pobiegnę.

Podczas roweru Knibb otrzymała dodatkowe słowa wsparcia od piątkowego zwycięzcy US Open i legendy triathlonu Jana Frodeno, który pojawił się na trasie.

Jak mówi Jan Frodeno, presja to przywilej. On tam był gdzieś obok trasy rowerowej. Krzyknął do mnie „uwierz, uwierz!” Muszę mu za to podziękować. Po tym poznaje się prawdziwego mistrza.

Pierwsze zwycięstwo w PTO, ale myślami jest już w Paryżu

Knibb utrzymała swoje prowadzenie na biegu, chociaż mówi, że dopiero po kilku kilometrach weszła w swój rytm. Zwyciężczyni poprzedniej edycji US Open Ashleigh Gentle odrobiła część straty, ale to nie wystarczyło.

Taylor Knibb została zwyciężczynią US Open. Zrewanżowała się Gentle za porażkę z 2022 roku i dołożyła do swojej kolekcji kolejną dużą wygraną. Przypomnijmy, że Amerykanka to mistrzyni świata IRONMAN 70.3. Wygrywała też wyścigi WTCS. Nie zamierza teraz świętować i nastawia się na testowy wyścig w Paryżu, który może być przepustką na przyszłoroczne igrzyska.

Jak chodzi o świętowanie zwycięstwa, to nastawiam się na treningi i przygotowanie przed Paryżem. Tutaj bardziej chodzi o to, aby cieszyć się z kolejnego wykonanego kroku, dzięki któremu jestem w tym miejscu – podsumowała.

TOP10 zawodniczek US Open:

  1. Taylor Knibb – 3:32:58
  2. Ashleigh Gentle – 3:33:49
  3. Paula Findlay – 3:37:43
  4. Lucy Byram – 3:39:52
  5. Holly Lawrence – 3:40:09
  6. Ellie Salthouse – 3:40:13
  7. Kat Mathhews – 3:40:26
  8. Anne Reischmann – 3:41:55
  9. Haley Chura – 3:42:43
  10. Tamara Jewett – 3:43:24
Grzegorz Banaś
Grzegorz Banaś
Redaktor. Lubi Lionela Sandersa i nowinki technologiczne. Opisuje ciekawe triathlonowe historie, bo uważa, że triathlon jest wyjątkowo inspirującym sportem, który można uprawiać w każdym wieku. Fan dobrej kawy i książek Jamesa S.A. Corey'a.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,302ObserwującyObserwuj
435SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze