Team Biegiemnapomoc.pl – razem dla dzieci z autyzmem.

Znani aktorzy, muzycy, sportowcy i dziennikarze utworzyli Team Biegiemnapomoc.pl Celem grupy jest zebranie w tym roku co najmniej 300 tysięcy złotych na uruchomienie pierwszego w Polsce programu wykrywania autyzmu u dzieci i niemowląt oraz start w Herbalife Triathlon Gdynia. Na czele Teamu Biegiemnapomoc.pl stoi Bartek Topa. W skład grupy weszli także Tomasz Karolak, Marcin Dorociński, Magdalena Boczarska, Waldemar Błaszczyk, Piotr Nowak, Łukasz Grass, Maciej Dowbor, Iwona Guzowska, Paulina Sykut, Sidney Polak oraz Marek Kacprzak. Team Biegiemnapomoc.pl powstał z inicjatywy Fundacji SYNAPSIS, która od ponad 20 lat niesie profesjonalną pomoc osobom z autyzmem i ich rodzinom. Ukonstytuowanie Teamu jest kontynuacją działań prowadzonych w ramach akcji „Biegiem na pomoc”.

 

Pomysł na akcję wziął się z porównania wysiłku, który musi wykonać dziecko z autyzmem podczas terapii, z wysiłkiem przygotowujących się do zawodów sportowców. Tak jak sportowcy, osoby z autyzmem mają niejeden cel do osiągnięcia, niejedną metę do przekroczenia: od umiejętności nawiązywania kontaktu wzrokowego, uśmiechania się, komunikowania, aż po rekord świata, jakim jest umiejętność samodzielnego życia – mówi Bartek Topa.

 

ONZ oficjalnie uznał autyzm za jeden z największych problemów zdrowotnych świata – obok raka, cukrzycy czy AIDS. Szacuje się, że w Polsce dotyka on 1 na 300 dzieci. Nie leczony może być przyczyną ciężkiej niepełnosprawności. Jednak aktualnie stosowane metody terapii autyzmu dają szansę na znaczną poprawę funkcjonowania dziecka. W tym celu niezbędna jest jednak jak najwcześniej postawiona diagnoza oraz odpowiednia terapia – mówi Joanna Grochowska, wiceprezes Fundacji SYNAPSIS.

 

Członkowie Biegiemnapomoc.pl Team będą uczestniczyć w imprezach biegowych i triathlonowych na terenie całego kraju i przy okazji prowadzić zbiórkę pieniędzy na uruchomienie pierwszego w Polsce programu wykrywania autyzmu niemowląt i małych dzieci. Celem na ten rok jest zebranie co najmniej 300 tysięcy złotych.

 

team3 

 

Do akcji może się przyłączyć każdy. Wystarczy wejść na stronę www.biegiemnapomoc.pl i wpłacić dowolną kwotę na rzecz Fundacji SYNAPSIS. Wszystkie pozyskane w ten sposób pieniądze posłużą do uruchomienia programu. Finałem akcji ma być udział członków Biegiemnapomoc.pl Team w zawodach Herbalife Triathlon, które odbędą się 11 sierpnia w Gdyni – mówi Bartek Topa.

 

team2

 

Partnerami Teamu zostali: producent odzieży sportowej New Line, producent odżywek i izotoników Isostar, sieć fitness klubów Gold’s Gym oraz ośrodek rehabilitacji sportowej Columna Medica z Łasku. Akcję wspierają także: reżyser Tomasz Goldbaum-Wlaziński, PZL, Maxus, Papaya Films, Digital Touch oraz Sport Evolution. Partnerem przedsięwzięcia jest także Akademia Triathlonu.

 

team1

 

 

Znakiem rozpoznawczym akcji są „biegnące palce”, które pojawiły się już w w komunikacji zewnętrznej kilka miesięcy temu na bilbordach, które można zobaczyć m.in. w Warszawie. 

 

magda biegiem 

 

 

marcin biegiem

 

 

luk biegiem

 

 

bartek biegiem

Akademia Triathlonu
Akademia Triathlonuhttps://akademiatriathlonu.pl
Największy portal o triathlonie w Polsce. Jesteśmy na bieżąco z triathlonowymi wydarzeniami w kraju i na świecie, znajdziesz również u nas porady treningowe, recenzje sprzętu czy inspirujące rozmowy.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,384ObserwującyObserwuj
435SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze