Technika, wiedza i motywacja – dlaczego warto trenować w grupie?

Początkujący zawodnik może mieć problem z wyłapaniem własnych błędów – dopiero wskazówki trenera i motywacja grupy pozwalają zrobić prawdziwe postępy. Warsztaty triathlonowe to nie tylko intensywne treningi, lecz także też cenne wskazówki. Jak wyglądają takie zajęcia z perspektywy osoby początkującej i dlaczego warto spróbować?

Już w kolejny weekend, 15 marca, w IronResorts odbędą się warsztaty pływackie, a tydzień później – biegowe. Na początku kwietnia zaplanowano także pierwszy wiosenny obóz triathlonowy. Poprowadzi je dyplomowany trener Szymon Fajok. Komu najbardziej przydadzą się takie zajęcia? Jak wyglądają z perspektywy początkującego? Sprawdzamy, co daje trening w grupie i dlaczego warto spróbować!

Skorzystaj z kodu akademiatriathlonu przy zapisie, aby oszczędzić 10% na warsztatach IronResorts. Wykorzystaj kod w czasie rejestracji!.

Samemu trudno dostrzec błędy

W triathlonowych treningach nie chodzi tylko o pokonywanie kolejnych kilometrów. To przede wszystkim nauka techniki, ale również świadomości własnego ciała. Samodzielny trening daje satysfakcje. Co jednak zrobić, aby wykorzystać potencjał i obrać odpowiedni kierunek?

Wiele osób decyduje się na warsztaty sportowe i obozy triathlonowe. Mają w ten sposób okazję, aby pod okiem trenera wyeliminować błędy i poprawić technikę. Jedną z takich zawodniczek jest Agata Byczyńska, która w zeszłym roku po kilku miesiącach treningów zadebiutowała w zawodach GREATMAN. Swoją przygodę z treningami rozpoczęła zaledwie trzy miesiące po porodzie.

Wybierając takie warsztaty, miałam na celu poprawę techniki i zwrócenie uwagi na błędy, które popełniam. Wiadomo, że nie jesteśmy w stanie ich sami wyłapać. Pod bacznym okiem trenera możemy je poprawić – mówi nam zawodniczka.

Trening w grupie to większa motywacja

Dla Agaty początkowo jazda w grupie była wyzwaniem. Dopiero uczyła się utrzymywać odpowiednio tempo i czasami musiała mocno naciskać na pedały, aby dogonić pozostałych. Z czasem dostrzegła jednak korzyści z treningu w grupie. Dlatego dzisiaj nie ma wątpliwości – wspólne trening dodają motywacji i pozwalają przełamywać własne ograniczenia. Nie ma zwątpienia, które może pojawiać się przy samotnej jeździe. W grupie nie ma odpuszczania!

Nie masz wyjścia. Musisz dać z siebie ile sił w nogach, bo inni są przed tobą, a ty musisz być blisko, aby ludzie ci nie odjechali. To takie sprawdzenie wytrzymałości w trakcie realizacji wyznaczonych zadań – mówi.

Zawodniczkę zaskoczyło, jak wiele nowych informacji wyniosła z warsztatów – każdy trening dostarczał jej wskazówek, których wcześniej nie znała. Wszystkie warsztaty i obozy podzielone są na wykłady i treningi. W pierwszej części zawodnicy słuchają teorii dotyczącej między innymi najnowszych metod treningowych. Później spędzają czas wspólnie na basenie, biegają i jeżdżą na rowerze. Jest też trening motoryczny. Jeśli mają jeszcze jakieś dodatkowe pytania, mogą je zadać podczas sesji Q & A.

fot. IronResorts

Agacie najbardziej przydały się uwagi odnośnie do biegania. Wcześniej nie mogła przebiec krótkiego dystansu. Odpowiednie sugestie trenera, wdrożone na zajęciach, sprawiły, że od razu zauważyła postępy.

Dla mnie najważniejsze były przede wszystkim wytyczna dotyczące biegania. Pozwoliły mi na zbudowanie wręcz niesamowitej kondycji, a wcześniej nie mogłam przebiec nawet 3 kilometrów. Nie miałam wiedzy jak to robić: jakie tętno i jakie tempo danego treningu.

Coś więcej niż trening

Dzisiaj Byczyńska jest już po startach w Kórnik Triathlon i Castle Triathlon Malbork. Zauważyła, że zrobiła wyraźny progres (pokazują to liczby) i w triathlon „wkręciła się na maksa”.

Czy więc poleci warsztaty i obozy osobom początkującym? Zdecydowanie. Mówi, że jest to sposób na to, aby nabyć dużo cennej wiedzy, zyskać dodatkową motywację do treningów i poznać ludzi o podobnych zainteresowaniach.

Zapisz się na warsztaty, a sam lub sama przyznasz mi rację. Tej wiedzy nie znajdziesz w internecie. Dodatkowo masz indywidualne podejście do sportowe, cenne wskazówki i dużą objętość treningową. Czego chcieć więcej? A przy okazji idealne miejsce – cisza, spokój i pyszne jedzenie – podsumowuje.

Plan warsztatów

Obozy triathlonowe IronResorts – przygotuj się do sezonu!

Pierwszy z obozów triathlonowych IronResorts odbędzie się w dniach 3 do 6 kwietnia. Organizatorzy dają możliwość zapisania się w wariancie z dwoma lub trzema noclegami lub bez nich. Ta druga opcja przeznaczona jest dla osób mieszkających w okolicy Poznania.

Nowością na obozach w 2025 roku będzie możliwość testowania i zakupu pianek Deboer i Dare2Tri!

Obozy triathlonowe IronResorts – wiosna 2025

Data obozuWariantCenaZapisy
3-6 kwietnia3 noclegi1.449 złTutaj
2 noclegi (4 – 6 kwietnia)999 złTutaj
bez noclegu – 3 dni999 złTutaj kod 3NOCE
bez noclegu – 2 dni699 złTutaj kod 2NOCE
5-8 czerwca3 noclegi1.499 złTutaj
2 noclegi (6 – 8 czerwca)999 złTutaj
bez noclegu – 3 dni999złTutaj kod 3NOCE
bez noclegu – 2 dni699 złTutaj kod 2NOCE

Najważniejsze informacje

Na warsztaty i obozy triathlonowe możesz się zapisać w dowolnym momencie aż do ich rozpoczęcia. Nie czekaj jednak na ostatni moment – liczba miejsc jest ograniczona. Maksymalnie może w nich uczestniczyć 16 osób.

Wszystkich informacji udziela Dyrektor i opiekun sportu w IronResorts Dominik Machowiak pod numerem telefonu 531 430 330.

Wpis powstał we współpracy z IronResortswww.ironresorts.pl

Grzegorz Banaś
Grzegorz Banaś
Redaktor. Lubi Lionela Sandersa i nowinki technologiczne. Opisuje ciekawe triathlonowe historie, bo uważa, że triathlon jest wyjątkowo inspirującym sportem, który można uprawiać w każdym wieku. Fan dobrej kawy i książek Jamesa S.A. Corey'a.

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,911ObserwującyObserwuj
29,100SubskrybującySubskrybuj

Polecane