The Championship – sloty za lojalność i zawody towarzyszące

Mistrzostwa Świata The Championship organizowane przez Challenge Family na dystansie 1,9-90-21,1 odbędą się w dniach 2 i 3 czerwca na Słowacji. Miejsce pozostaje bez zmian, jest nim Centrum Przygotowań Olimpijskich x-bionic® Sphere w Samorin. Organizator ogłosił, że na rok 2018 przewiduje pulę 300 przepustek dla lojalnych zawodników. Oznacza to, że w roku kwalifikacyjnym wystarczy wystartować w trzech dowolnych triathlonach Challenge Family (połówka lub pełny dystans) i wysłać zgłoszenie mailem aby otrzymać możliwość udziału w The Championship. Nie ma znaczenia zajęte miejsce ani czas ukończenia. Liczy się jedynie kolejność zgłoszeń, kto pierwszy ten lepszy. W stosunku do roku ubiegłego organizator zmniejszył liczbę wymaganych startów. W poprzednim sezonie należało zaliczyć cztery triathlony. Oprócz lojalnościowych przepustek pozostają także standardowe kwalifikacje poprzez zdobycie slota zajmując czołowe miejsca w kategoriach wiekowych.

Kolejną zmianą jaką wprowadzono to dodatkowy dzień rywalizacji dla rodziny i przyjaciół. W przeddzień głównego startu odbędą się super sprint i dystans olimpijski oraz biegi dla dzieci.

– Tryathlon – pływanie 300 m, rower 15 km, 3 km;

– Dystans olimpijski (wraz kategorią firmową);

– Sztafeta firmowa na dystansie olimpijskim;

– Biegi dla dzieci w każdym wieku.

 

Tak jak w ubiegłym roku na części kolarskiej regulamin przewiduje większy odstęp pomiędzy zawodnikami. Strefa draftingu na planie prostokąta wynosi 20 metrów długości od przedniego koła zawodnika jadącego z przodu do przedniego koła zawodnika jadącego z tyłu oraz 3 metry szerokości. Zawodnik ma 40 sekund na manewr wyprzedzania po wkroczeniu do strefy draftingu. 20 metrowe odcinki będą zaznaczone na jezdni, aby ułatwić zawodnikom oszacowanie odpowiedniego dystansu.

Pula nagród zostaje utrzymana na takim samym poziomie 150.000 Euro. Z pewnością przyciągnie wielu znanych zawodników PRO. W ubiegłym roku w zawodach wzięli udział między innymi: Lionel Sanders, Sebastian Kienle, Alistair Brownlee, Michael Raelert czy Richard Murray. Organizator zaprasza do udziału w The Championship zarówno triathlonistów z krótkich jak i długich dystansów.

Jeśli jeszcze nie zdążyłeś się zakwalifikować a chciałbyś wystartować w The Championship pozostało 9 imprez, na których możesz tego dokonać.

– 17 luty 2018 Challenge Wanaka – Nowa Zelandia (pełny i połówka)

– 15 kwiecień 2018 Challenge Roma – Włochy (połówka)

– 21 kwiecień 2018 Challenge Mogan – Gran Canaria – Hiszpania (połówka)

– 22 kwiecień 2018 Challenge Melbourne – Australia (połówka)

– 22 kwiecień 2018 Challenge Cerrado – Brazylia (połówka)

– 29 kwiecień 2018 Challenge Taiwan – Taiwan (pełny i połówka)

– 6 maj 2018 Challenge Riccione – Włochy (połówka)

– 19 maj 2018 Challenge Lisboa – Portugalia (połówka)

– 27 maj 2018 Challenge Salou – Hiszpania (połówka)

 

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,469ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Polecane