Tif i Cait Saunders: „Historie miłosne nie mają zakończenia”

Love story Tif i Cait to historia niesamowitych zbiegów okoliczności, w których główną rolę zawsze odgrywał triathlon.

ZOBACZ TEŻ: Miłość z namiotu medycznego. Mirinda Carfrae i Tim O’Donnell

Prawdziwe historie miłosne nie mają swojego zakończenia i szczerze wierzę, że o to właśnie chodzi w naszej historii. Będziemy nieustannie się rozwijać, robić to, co robimy i pisać następne rozdziały naszej książki – mówią o swojej historii Tif i Cait.

„Dobra, spróbujmy”

Tym co je połączyło, był oczywiście triathlon. Tif miała wystartować w sztafecie wraz ze swoją koleżanką. Jak się jednak okazało na kilka dni przed startem, znajoma musiała zrezygnować z udziału w wyścigu. 

Wpadła jednak na pomysł, że w jej miejsce mogłaby wystartować Cait. Wspólna znajoma zapoznała Tif i Cait, które za jakiś czas miały wystartować wspólnie w zawodach. 

Nie czuję się zbyt dobrze w poznawaniu nowych ludzi. Byłam więc trochę niepewna i zdenerwowana, bo nie znałam Cait. Nic o niej nie wiedziałam. Nie chciałam jednak, żeby nasza znajoma czuła się winna z powodu rezygnacji z wyścigu, więc stwierdziłam: „dobra, spróbujmy” – mówi Tif. 

Po kilku wymienionych telefonach kobiety pojechały wspólnie do Houston odebrać pakiety startowe. Tif była tak zestresowana, że całą podróż samochodem, ani razu nie odwróciła się do Cait.

Nie odwróciła się nawet żeby się przywitać. Pomyślałam: „Ok, zobaczymy jak to się dalej potoczy” – wspomina Cait.

Nie chciałam być niemiła. Po prostu gdy ją zobaczyłam, w mojej głowie pojawiła się myśl, że jest piękna. Byłam bardzo podekscytowana, że spędzimy razem resztę dnia – dodaje Tif. 

Jak się okazało wyjazd do Houston odmienił ich życie, a triathlon stał się wspólną pasją, którą zaczęły rozwijać w związku. 

Źródło: Facebook

Największa motywacja

Tif zaczęła swoją przygodę z Ironmanem w 2013 roku. Jak wspomina Cait, ona na tamten moment nie wiedziała nawet, czym Ironman jest. Sama trenowała triathlon tylko na dystansie sprinterskim. 

Im dłużej spotykała się z Tif, tym coraz bardziej przekonywała się do tego, aby spróbować swoich sił na długim dystansie. Po raz pierwszy zetknęła się z nim jako wolontariuszka w wyścigu, w którym startowała Tif.

W dniu zawodów wtedy kiedy robiło się, ciężko myślałam tylko o tym, aby dotrzeć do linii mety, aby dotrzeć do Cait – mówi Tif.

Wyjątkowe miejsce

W 2014 roku kobiety postanowiły sformalizować swój związek. Nie było to jednak proste, ponieważ tylko kilka stanów w USA udzielało ślub osobom homoseksualnym. Odpowiednim miejscem okazały się… Hawaje. 

Pewnego dnia jechałem autem i doznałam olśnienia. „O mój Boże, mistrzostwa świata IRONMAN są na Hawajach. Nie ma opcji, że będą w ten weekend, kiedy planujemy nasz ślub” – pomyślałam. Powiedziałam do Cait, że musi porozmawiać o miejscu, w którym chcemy wziąć ślub, bo mam idealny plan – wspomina Tif. 

Cait i Tiff zgłosiły się jako wolontariuszki pomagające przy organizacji mistrzostw świata w Konie. 

Stałyśmy na lini mety, kiedy Sebastian Kienle ukończył wyścig i wygrał mistrzostwa. Widziałyśmy niesamowity comeback Mirandy Carfrea, wyprzedzającą Danielę Ryf. O północy widziałyśmy burmistrza Kony przekraczajacego linię mety. To było po prostu niesamowite. – wspominają. 

Jednak to, co najważniejsze, zadziało się zaledwie sześć godzin później. Cait i Tif stały na jednej z plaż Wielkiej Wyspy, wypowiadając słowa swojej przysięgi ślubnej. 

Źródło: Facebook

Triathlon, podróże i… piwo

Zafascynowana wyścigiem Cait postanowiła, że również pokona dystans Ironmana. W 2015 roku wspólnie przekroczyły linię mety Ironmana w Teksasie. 

Przekroczenie linii wyścigu Ironman to jedno, ale zrobienie tego z osobą, którą się kocha, czyni to zdecydowanie bardziej wyjątkowym – mówi Tif.

Jak same mówią, triathlon jest nieodłączną częścią tego, kim są. Pomaga im w utrzymaniu dobrych relacji. Jednak oprócz sportu mają też wiele innych wspólnych pasji. Uwielbiają podróże i kraftowe piwo.

Idealny typ wyjazdu to połączenie udziału w jakimś wyścigu, picie piwa i po prostu cieszenie się podróżowaniem, które jest naszą kolejną miłością – stwierdzają.

Tif i Cait dzielą się swoją wspólną przygodą, zamieszczając filmiki na kanale YouTube.

ZOBACZ TEŻ: Para, która ukończyła IRONMANa 400 razy

Nikodem Klata
Nikodem Klata
Redaktor. Dziennikarz z wykształcenia. W triathlonie szuka inspirujących historii, a każda z nich może taką być. Musi tylko zostać odkryta, zrozumiana i dobrze opowiedziana.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,508ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane