To już tradycja – XXI Festiwal Triathlonu Sława

Za nami już 21 edycja Festiwalu Triathlonu w Sławie, dwudniowe święto triathlonu dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Pierwszy Krok do Ironmana to dystans zbliżony do sprinterskiego i był głównie skierowany do młodszych uczestników, jak również do osób rozpoczynających swoją przygodę z triathlonem. Głównym dystansem imprezy to ⅓ ironmana. Dystans ⅓ czyli 1.266 metrów pływania, 60 kilometrów roweru oraz 14,065 kilometra biegu, nie jest taki długi i męczący jak popularna połowa IM, a świetnie pasuje na przetarcie przed startem właśnie w ½ ironman np. w Gdyni. Najlepszym tego przykładem jest Marcin Ławicki, zwycięzca tych zawodów potraktował ten start jako elementem przygotowań do Ironman 70.3 Gdynia, gdzie będziemy mogli go ponownie zobaczyć już za dwa tygodnie.

A tak w skrócie wyglądał przebieg rywalizacji. Początkowo Przemysław Szymanowski w wodzie zrobił sporą przewagę nad goniącą grupą. W strefie zmian T1 zameldował się około 1:10 przed resztą stawki. Pierwsze 40 km roweru to wspólna jazda czołówki z zachowaniem przepisowych odstępów. W skład najmocniejszych triathlonistów na rowerze wchodzili Marcin Ławicki, Przemysław Szymanowski, Filip Przymusiński i Krzysztof Augustyniak. Na ostatnich 20 km Marcin Ławicki odstawił tych zawodników i samodzielnie mocno ruszył do przodu. W tym czasie zdołał wyrobić aż 2:40 przewagi. Mając tak duży margines, bieg był kontrolowany przez Marcina aż do samej mety. Wśród kobiet Maria Pytel wygrała zawody z 12 minutową przewagą nad drugą zawodniczką Magdaleną Biskupską.

Dzień wcześniej, na sobotę organizatorzy zaplanowali aquathlon dla dzieci od 0 do 15 lat. W zawodach tych wzięło udział ponad 300 dzieci. Wszystko odbywało się w bezpiecznych warunkach, dzieci pokonywały całą trasę wraz z rodzicami w płytkiej wodzie. Natomiast wieczorem odbył się koncert zespołu Easy Rider i plenerowy pokaz filmu „Najlepszy”.

Trasa pływacka triathlonu poprowadzona była jedną pętlą w Jeziorze Sławskim, a zawodnicy startowali falami. Rower odbył się w konwencji bez draftingu. Trasa rowerowa jest płaska i szybka. Trasa biegu jak co roku została wytyczona ścieżkami ośrodka oraz parkiem i lasem. Pętla posiada jeden podbieg długości około 100 m i nachyleniu do 3,5% oraz parę łagodniejszych nachyleń. Wysoka temperatura dała się we znaki wszystkim zawodnikom.

Wyniki mężczyzn:
1 Marcin Ławicki
2 Przemysław Przymusiński
3 Krzysztof Augustyniak
4 Tomasz Spaleniak
5 Kasper Tochowicz

Wyniki kobiet:
1 Maria Pytel
2 Magdalena Biskupska
3 Agata Korczyńska
4 Kinga Łapińska
5 Alicja Puchalska

Link do pełnych wyników: http://live.sts-timing.pl/trislawa/index.php?dystans=1

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,386ObserwującyObserwuj
434SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze