To nie koniec wielkich nazwisk na starcie! Daniela Ryf wystartuje w Enea IRONMAN 70.3 Gdynia

Tego nazwiska nie trzeba przedstawiać żadnemu triathloniście. Daniela Ryf ma w swoim dorobku sześć tytułów mistrzyni świata – po trzy na dystansie IRONMAN i IRONMAN 70.3. W ostatnich kilku latach bezsprzecznie zdominowała świat triathlonu długodystansowego. 5 sierpnia po raz pierwszy będziemy mieli okazję podziwiać ją na Enea IRONMAN 70.3 Gdynia.

– Ciężko wymarzyć sobie większe nazwiska na liście startowej. Daniela Ryf ma obecnie w świecie IRONMAN pozycję, którą można porównać do tej, jaką miała w tenisie Serena Williams u szczytu swojej kariery. Zupełnie zdominowała rywalizację w ostatnich latach – mówi Natalia Jędrzejczyk, rzecznik prasowy Enea IRONMAN 70.3 Gdynia. – Jeśli dodamy do tego, że na linii startu stanie też Mirinda Carfrae, żywa legenda tego sportu, która również trzykrotnie wygrywała mistrzostwa świata IRONMAN na Hawajach, to można śmiało powiedzieć, że Gdynia będzie świadkiem rywalizacji dwóch spośród największych zawodniczek w dotychczasowej historii IRONMAN – dodaje.

Nie można zapominać też o innych faworytkach wyścigu. Do Gdyni przyjedzie m.in. bardzo mocna Niemka, Anja Beranek. Zobaczymy też niemal całą czołówkę polskich triathlonistek, które powalczą o tytuł mistrzyni kraju.

Daniela Ryf od trzech lat nieprzerwanie zwycięża w IRONMAN World Championship na legendarnej Konie (Hawaje). Również trzykrotnie – w latach 2014, 2015 i 2017 – triumfowała w mistrzostwach świata IRONMAN 70.3, czyli na dystansie 1,9 km pływania, 90 km roweru i 21,1 km biegu. Dokładnie tym, na którym rywalizować będą uczestnicy Enea IRONMAN 70.3 Gdynia. Szwajcarka dwa tygodnie temu wywalczyła też tytuł mistrzyni Europy podczas zawodów IRONMAN we Frankfurcie, bijąc przy okazji rekord trasy tych zawodów. Bez wątpienia więc do Gdyni przyjedzie w wysokiej formie.

Wśród mężczyzn, oczy kibiców będą zwrócone na Amerykanina, Tima O’Donnella, który w swojej karierze stawał już na podium mistrzostw świata IRONMAN. Do Gdyni wraca też Nils Frommhold, który triumfował nad Bałtykiem już w 2015 roku. Nie zabraknie ponadto najlepszych polskich triathlonistów, którzy ścigać się będą w ramach Mistrzostw Polski.

Zapowiada się weekend pełen sportowej rywalizacji na najwyższym poziomie!

Szczegóły na www.ironmangdynia.pl

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,479ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane