Tomasz Brembor i Marta Łagownik mistrzami Polski na połówce!

Od piątku zawodnicy z całej Polski rywalizują w Suszu. Legendarna impreza to w tym roku również mistrzostwa Polski na połówce. Emocji nie zabrakło, bo na starcie stawili się czołowi zawodnicy w Polsce.

Tegoroczny Triathlon Susz to aż 3 dni rywalizacji na wysokim poziomie. Dzisiaj rano na trasę ruszyli zawodnicy mistrzostw Polski na dystansie średnim. Spodziewaliśmy się bardzo interesującej walki. Pośród mężczyzn startowali między innymi Tomasz Brembor, Tomasz Marcinek, Łukasz Kalaszczyński, Maciej Skórnicki, Sergiusz Sobczyk i Jacek Jędrasiewicz.

W wyścigu kobiet powracała Ewa Bugdoł, o kolejny medal mistrzostw Polski walczyła Marta Łagownik, a na liście startowej były też między innymi Joanna Sołtysiak, Ewelina Wołos i Klaudia Petters.

Brembor ze sporą przewagą!

Rywalizacja mężczyzn to dominacja Tomasza Brembora. Wyszedł z wody na 2. miejscu, ale już na pierwszej pętli rowerowej przejął prowadzenie, którego nie oddawał do samego końca.

Po 90 km roweru Brembor miał ponad 6 minut przewagi nad kolejnymi zawodnikiem. Tomasz Marcinek odrobił do niego szybko kilkanaście sekund, ale Brembor pewnie dobiegł do mety na 1. miejscu. Został mistrzem Polski z czasem 3:50:41.

O 2. miejsce walczyli Tomasz Marcinek i Sergiusz Sobczyk. Marcinek w końcowej części biegu skutecznie odskoczył rywalowi i zdobył srebrny medal. Sergiusz Sobczyk zajął 3. miejsce i nie krył na mecie wielkiej radości.

Bardzo się cieszę z mistrzostwa Polski. To był taki wyścig, który był mi potrzebny, aby utwierdzi się w przekonaniu, że idziemy w dobrym kierunku – powiedział Brembor. Zawodnik dodał, że chciał się pokazać z jak najlepszej strony po problemach w pierwszej części sezonu i to całkowicie się udało.

Bardzo szczęśliwy był na mecie Sergiusz Sobczyk, który zdobył swój pierwszy seniorski medal mistrzostw Polski.

To do mnie jeszcze nie dociera. Jestem jednak na maksa szczęśliwy. To mój 10. rok w triathlonie i zdobywam pierwszy seniorski medal mistrzostw Polski. Jestem z siebie tak na maksa dumny, że będę się tym cieszył do końca sezonu. To był dla mnie ciężki okres, ale się udało – powiedział.

10. Anzin Hennadii – 4:09:11

Czasy TOP10 podamy, jak tylko dostępne będę kompletne wyniki zawodów.

Marta Łagownik mistrzynią Polski!

Nie mniej interesująco wyglądała rywalizacja pośród kobiet. Tutaj praktycznie równo z rowerów zeszły Marta Łagownik i Joanna Sołtysiak, które w tym sezonie mają świetne wyniki.

Łagownik zaczęła bardzo szybko uciekać swojej rywalce. Już po pierwszej pętli biegu miała około 2 minut przewagi. Nie oddała jej do samego końca, jeszcze znacząco ją powiększając.

Na mecie czas Marty Łagownik wynosił 4:16:32. Wyprzedziła Joannę Sołtysiak o 8 minut. Zawodniczka, która na co dzień pracuje w Danii, a niedawno wygrała zawody IRONMAN Sandness, miała na mecie czas 4:24:56 i była również niezwykle szczęśliwa. Na trzecim stopniu podium stanęła Ewa Bugdoł, a jej czas to 4:33:57.

Przypomnijmy, że dla Marty Łagownik to kolejny w tym toku medal mistrzostw Polski. Zawodniczka z Gdańska zdobyła wcześnie złoto w MP w duathlonie – wygrała w Rumi (sprint) i Czempiniu (dystans średni).