Tomasz Brembor znów wygrywa na 1/4 IM [Wyniki GIT Ślesin]

Kolejna impreza z cyklu Garmin Iron Triathlon rozgrywana była w Ślesinie. Zawodnicy i zawodniczki startowali tam na trzech dystansach – 1/8 IM, 1/4 IM oraz 1/2 IM. Jak wyglądały rozstrzygnięcia w poszczególnych wyścigach?

Kilkuset zawodników przystąpiło do rywalizacji w kolejnych zawodach Iron Garmin Triathlon. Tym razem miejscem ścigania był Ślesin (województwo wielkopolskie). Znów znakomicie na dystansie 1/4 IM zaprezentował się Tomasz Brembor.

Wyniki 1/8 IM mężczyzn (0,475 km, 22,5 km, 5,275 km)

Świetnie podczas rywalizacji mężczyzn radził sobie Kacper Koszal. Po pływaniu plasował się na trzecim miejscu. Rower w jego wykonaniu był bardzo dobry – wyszedł na prowadzenie i nie oddawał go już do samego końca. Ostatecznie na metę wbiegł z czasem 01:00:57. Kolejnego z zawodników, którym był Bartosz Hoffman, wyprzedził o dwie minuty. Hoffman zakończył rywalizację z czasem 01:03:01. Trzecie miejsce zajął Łukasz Walkowiak (1:03:19).

– Przede wszystkim, ja jestem stąd, a więc tę trasę znam jak własną kieszeń. Bardzo często, 2 lub 3 razy w tygodniu, nią jeżdżę. Znam każdą dziurę i wiedziałem, której strony się mam trzymać. Wiedziałem, że muszę bardzo mocno pociągnąć rower, bo jestem słabym biegaczem. Tak się właśnie stało – powiedział zwycięzca.

1:05:15

Wyniki 1/8 IM kobiet (0,475 km, 22,5 km, 5,275 km)

Zofia Kuriata prowadziła od pływania na dystansie 1/8 IM kobiet. Już tam miała minutę przewagi nad rywalkami. Rower ukończyła z drugim czasem i fantastycznie pobiegła, bo jako jedyna zeszła poniżej 20 minut. Efektem było pierwsze miejsce z czasem 1:08:10.

Na drugim miejscu uplasowała się Rita Biskupska (1:11:55), a trzecie zajęła Milena Ojrzyńska (1:14:29).

1:20:08

Wyniki 1/4 IM mężczyzn (0,95 km, 45 km, 10,55 km)

Tomasz Brembor rozpoczął podobnie, jak w Żyrardowie, bo już na pływaniu zyskał przewagę nad swoimi rywalami. Powiększył ją jeszcze podczas jazdy na rowerze. W części biegowej Brembor uzyskał drugi czas i na mecie zameldował się aż prawie 3 minuty nad Łukaszem Kalaszczyńskim. Wygrał z czasem 1:51:17!

Łukasz Kalaszczyński zajął drugie miejsce z czasem 1:54:01. Podium 1/4 IM uzupełnił Marcin Ławicki z czasem 1:54:35.

2:05:36

Wyniki 1/4 IM kobiet (0,95 km, 45 km, 10,55 km)

W rywalizacji kobiet na dystansie 1/4 IM początek należał do Oli Grochowskiej oraz Kingi Lorek, które popłynęły najszybciej. Później jednak to Grochowska radziła sobie znacznie lepiej. Po rowerze w czasie 1:14:09 i dobrym biegu w czasie 46:35, zwyciężyła z bardzo dużą przewagą nad Ewą Urbańską – wyprzedziła ją o 5 minut.

Ola Grochowska zameldowała się na mecie z czasem 2:18:37. Ewa Urbańska zakończyła rywalizację z czasem 2:23:49. Trzecie miejsce zajęła Kinga Lorek z czasem 2:24:16.

Ja jestem tutaj trzeci raz, tak więc to szczęśliwy trzeci raz. Super dyspozycja. Na biegu było bardzo ciężko, bo rower pojechałam mocno. Pływanie też super – powiedziała zwyciężczyni.

2:34:36

Wyniki 1/2 IM mężczyzn (1,9 km, 90 km, 21,1 km)

Pośród panów na najdłuższym dystansie zawodów w Ślesinie najlepiej rozpoczęli Adam Kacper oraz Tomasz Maksymowicz. Tych dwóch zawodników miało parę minut przewagi nad resztą grupy po etapie pływackim. Kacper uzyskał później trzeci czas podczas jazdy na rowerze i po dobrym biegu zwyciężył w całej rywalizacji z czasem 4:07:21.

Drugie miejsce z czasem 4:11:02 zajął Łukasz Jegliński. Łukasz Szyszka skompletował podium z czasem 4:14:40. Wspomniany Tomasz Maksymowicz uplasował się na 4. miejscu. Miał najlepszy czas podczas jazdy rowerowej, ale stracił kilkanaście minut do najlepszych podczas części biegowej.

Głównie chodziło o zrealizowanie swoich założeń na rowerze, a później o dynamiczny bieg. To był taki test dla mnie tempa pod Ironmana. To jest mój główny cel. Cieszę się, bo wszystko dzisiaj zagrało jak trzeba – powiedział triumfator. Dodał, że nie jest jeszcze gotowy na „ściganie na światowym poziomie”, ale w powinien wystąpić w zawodach IM za kilka miesięcy.