Tomasz Mickiewicz masażystą GVT BMC Triathlon Team

Masażysta Tomasz Mickiewicz dołączył do drużyny GVT BMC Triathlon Team. Najnowsze wzmocnienie obsługi ekipy ma na celu poprawę regeneracji zawodników w trakcie zgrupowań oraz zawodów.

Tomasz Mickiewicz jeszcze kilka lat temu był jednym z najlepiej zapowiadających się kolarzy młodego pokolenia w Polsce. Na swoim koncie miał tytuły mistrza Polski w kategoriach juniorskich oraz brązowy medal mistrzostw Polski U-23. Niestety kontuzja uniemożliwiła mu kontynuowanie kariery, co nie oznacza, że pożegnał się z wyczynowym sportem.
Po zdobyciu kwalifikacji i doświadczenia – Tomek wrócił do zawodowego sportu w roli masażysty. W ostatnich sezonach dbał o regenerację najlepszych polskich kolarek z ekipy MAT ATOM Deweloper. Od niedawna zaangażował się również w drużynę triathlonową – GVT BMC Triathlon Team.

„Praca z triathlonistami trochę różni się od tej w ekipie kolarskiej”, tłumaczy Tomasz Mickiewicz. „Tutaj zawodnicy i zawodniczki często mają trzy lub nawet cztery treningi dziennie. Więc zawsze muszę być przygotowany, by przygotować jedzenie i picie przed treningiem oraz podać napoje regeneracyjne. Do tego dochodzą oczywiście masaże lub inne zabiegi odnowy biologicznej. Ekipa jest bardzo zgrana i zmotywowana, więc cieszę się, że mogę zostać częścią tego projektu, powiedział.

„Cieszę się, że udało nam się pozyskać kolejną osobę do naszego sztabu medycznego”, opowiada trener i menadżer drużyny – Zbigniew Gucwa. „Na najważniejszych imprezach jest z nami nasz fizjoterapeuta Tomasz Niedźwiedzki, który wspólnie z profesorem Arturem Pupką i dietetykiem Mateuszem Gawełczykiem dba o organizmy i ciała naszych zawodników również pomiędzy zawodami czy zgrupowaniami. Teraz wzmacniamy tą część sztabu drużyny i chcemy zapewnić zawodnikom jeszcze lepsze warunki do trenowania i ścigania. Obecnie gdy poziom sportowy czołowych triathlonistów jest bardzo wyrównany, regeneracja staje czynnikiem decydującym o miejscach na podium”, dodał.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,388ObserwującyObserwuj
434SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze