Tomasz Szala kontra Miłosz Sowiński – kto okazał się lepszy w Kurzętniku?

Za nami zawody w Kurzętniku. Podczas dystansu 1/4 Ironman rywalizowało dwóch zawodników, którzy są ostatnio na fali – Tomasz Szala oraz Miłosz Sowiński. Kto okazał się być lepszy w tej rywalizacji?

Kurzętnik to mała wieś, która położona jest w województwie warmińsko-mazurskim. Dzisiaj odbywała się tam druga edycja zawodów triathlonowych, które zwróciły uwagę ze względu na rywalizację dwóch bardzo mocnych zawodników na dystansie 1/4 IM.

Pośród zawodników mieliśmy między innymi Tomasza Szalę oraz Miłosza Sowińskiego. Możemy chyba zaryzykować stwierdzenie, że obaj ci zawodnicy są na fali. Przypomnijmy, że w kwietniu Tomasz Szala zajął 5. miejsce w zawodach IM Texas. Dwa tygodnie temu dobrze spisał się z zawodach Garmin Iron Triathlon Żyrardów, gdzie na dystansie 1/4 IM zajął trzecie miejsce za Tomaszem Bremborem oraz Jackiem Tyczyńskim.

W świetnej formie jest też Miłosz Sowiński. Zaledwie tydzień temu triathlonista wygrał zawody JBL Triathlon Sieraków na dystansie 1/2 Ironman. Ustanowił rekord trasy mimo trudnych warunków pogodowych. Na naszym kanale YouTube możecie znaleźć rozmowę z Miłoszem, w której opowiada o przebiegu tej rywalizacji i planach.

Emocjonująca rywalizacja na 1/4 IM

Na dystansie 1/4 IM zawodnicy mieli do przepłynięcia 950 metrów. Następnie przejeżdżali 45 km na rowerach, a wszystko kończyło się biegiem na dystansie 10,5 km.

Walka była emocjonująca, bo już na pływaniu Szala i Sowiński byli blisko siebie. Pierwszy z nich zakończył tę część z czasem 0:12:00 – Sowiński był zaledwie 8 sekund za nim.

Panowie trzymali się blisko również podczas jazdy na rowerze, dominując nad resztą uczestników. Szala ukończył 45 km z czasem 01:06:31. Miłosz Sowiński zakończył rower z czasem 01:06:25.

Całość rozstrzygnęła się więc podczas części biegowej, gdzie dwaj zawodnicy biegli blisko siebie, mając bardzo dużą przewagę nad resztą stawki. Szala pobiegł w czasie 00:35:09. Sowiński był nieco gorszy, bo ostatnią część rywalizacji pokonał w czasie 00:35:33.

Tomasz Szala został zwycięzcą zawodów 1/4 IM Kurzętnik z czasem 01:56:05. Na drugim miejscu z czasem 01:56:34 uplasował się Miłosz Sowiński. Panowie mieli sporą przewagę nad trzecim Tomaszem Spaleniakiem, który zakończył wyścig na trzecim miejscu z czasem 02:01:39.