Tomasz Szala na podium w Challenge Samorin

W miniony weekend swoją premierę miały zawody Challenge Samorin w Słowacji. Zwyciężył Holender Evert Scheltinga, a wśród kobiet Helle Frederiksen z Danii. Tomasz Szala wywalczył trzecie miejsce z czasem 4:00:28. Zabrakło jemu 34 sekundy do drugiego zawodnika Matthias Knossalla (GER). W kategorii PRO mężczyzn startował także Kacper Adam, który ukończył zawody na 12 miejscu.

Ewa Bugdoł i Maria Cześnik uplasowały się tuż za podium, zajęły kolejno 4 i 5 miejsce. Ewa miała 15:31 starty do pierwszej zawodniczki, a Maria 19:44.
Miejsca i czasy Polaków w kategorii PRO:
Tomasz Szala 3 miejsce – 4:00:28
Kacper Adam 12 miejsce – 4:12:08

Ewa Bugdoł 4 miejsce – 4:33:44
Maria Cześnik 5 miejsce – 4:37:58

 

Były to zawody testowe przed przyszłorocznymi mistrzostwami Challenge na tym samym dystansie ½ ironman, które mają się odbyć 3 czerwca 2017. Będzie to nowa impreza równoległa do innych imprez mistrzowskich. Challenge chce zaprosić do wyścigu pięciu najlepszych zawodników z igrzysk w Rio* oraz po trzech z następujących imprez: 2016 World Triathlon Series (brany będzie pod uwagę końcowy ranking), 2016 ITU Long Distance Championship, 2016 Ironman World Championship, 2016 Ironman 70.3 World Championship. Oczywiście nie wszyscy muszą przyjąć zaproszenie, tym bardziej, że musieliby wystartować w dowolnie wybranych zawodach Challenge Family jeszcze przed mistrzostwami 3 czerwca 2017.

Amatorzy startujący w kategoriach wiekowych chcąc zdobyć kwalifikację muszą wystartować w serii Challenge Family i znaleźć się na mecie w pierwszej szóstce swojej kategorii.

 

TomaszSzalaNaPodiumChallengeSamorin1

 

Zawody odbywają się w nowo wybudowanym centrum sportowym x-bionic®, które kosztowało 300 mln euro. W Samorin można trenować 27 dyscyplin olimpijskich w tym oczywiście triathlon. Powierzchnia oddana pod infrastrukturę sportową to milion metrów kwadratowych. Centrum usytuowane jest bezpośrednio nad Dunajem. Rzeka w tym miejscu ma spokojny łuk długości 3km, gdzie można uprawiać wioślarstwo. Tam właśnie zostanie rozegrany etap pływacki mistrzostw The Championship 2017. Rowerem można jechać około 50 kilometrów wzdłuż Dunaju, nie przecinając żadnego skrzyżowania.

 

*Pierwsza piątka z igrzysk w Rio, która będzie zapraszana na mistrzostwa The Championship 2017
Mężczyźni:
1. Alistar Brownlee (GBR)
2. Jonathan Brownlee (GBR)
3. Henri Schoeman (RSA)
4. Richard Murray (RSA)
5. Jao Pereira (POR)
Kobiety:
Gwen Jorgensen (USA)
2. Nicola Spirig (SUI)
3. Vicky Holland (GBR)
4. Nin Stanford (GBR)
5. Barbara Riveros (CHI)

Powiązane Artykuły

4 KOMENTARZE

  1. Chodzi mi o zrzut z aktywności. Tak GPS bedzię ok. Widziałem, że jest jedynie 74m przewyższenia na całej trasie. Nie będzie niespodzianek bo nawet jakby był jeden podjazd to będzie miał 38m. Co prawda gorzej dla mnie. Ale zrzut się przyda.
    Pozdrawiam.

  2. Witam, czy jesteście Państwo w stanie pozyskać i udostępnić zrzut tras z tych zawodów? Najbardziej zależy mi na trasie kolarskiej.
    Pozdrawiam.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,501ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane