TOP 100: najlepsi mężczyźni AG Lahti

Michał Migała, Sergiusz Sobczyk, Jan Popławski, to tylko kilku z Polaków, którzy wracają z Lahti, osiągając topowe wyniki w swoich kategoriach wiekowych. Zobacz, którzy age-grouperzy znaleźli się w najlepszej „100” swojej kategorii wiekowej.

Drugi dzień mistrzostw świata w Lahti to rywalizacji mężczyzn. Pośród PRO startował Kacper Stępniak, który zajął 21. miejsce. Fantastycznie start wśród zawodników age-group zanotował Jacek Krawczyk, który wygrał kategorię M25-29 i był 2. najlepszym zawodnikiem OPEN.

Popławski, Migała i Sobczyk również z dobrymi wynikami

W kategorii M30-34 na 5. miejscu uplasował się Jan Popławski. Zawodnik z czas 3:56:39 osiągnął też dobry wynik w OPEN, bo dawało to 12. miejsce pośród ponad 3.500 zawodników.

7 lat systematycznego treningu doprowadziło mnie bycia w czołówce amatorów na świecie. Jestem dumny z drogi, jaką przebyłem, żeby być w tym miejscu. Nie było w niej skrótów, tylko ciągła mozolna praca. Z czasem 3h56min zająłem 5 miejsce w kategorii wiekowej oraz 12 wśród 3500 najlepszych amatorów na świecie – napisał w podsumowaniu po wyścigu.

W tej samej kategorii na 7. miejscu uplasował się Sergiusz Sobczyk. Zawodnik nie był jednak zadowolony z tego wyniku.

Wyszło, jak wyszło. Mogę obiecać i przysięgnąć każdemu, że dałem z siebie maksa. Ten dzień potoczył się, tak jak każdy widział na wynikach. Taki jest sport. Mentalnie było to dla mnie trudne. Potrzebuję chwili, aby to ogarnąć. Nie spuszczam głowy i nie chowam jej w piasek. Za 2 tygodnie Nice i zamierzam tam totalnie się zrewanżować – powiedział Sobczyk.

W kategorii M18-24 bardzo dobry wynik osiągnął Mateusz Gajewski. Młody zawodnik z czasem 4:01:05 zajął 7. miejsce. Zadowolony może być również Michał Migała (kat. M40-44). Czas 4:09:26 dał mu wysokie, 5. miejsce. W tej samej kategorii wysoko, bo na 10. miejscu był również Karol Bogus. Zawodnik nie był na mecie do końca zadowolony.

Na mecie był trochę zawód i duży niedosyt. Jest, jak jest. Dałem z siebie wszystko. Biorąc pod uwagę cały ten sezon i problemy ze zdrowiem pewnie to i tak niezły wyniki, ale … Teraz trzeba odpocząć i będzie czas na analizę – podsumował.

TOP10 w kategorii M45-49 osiągnął również Maciej Rycyk (4:22:51). Kolejny świetny wynik do swojej kolekcji dołożył Dariusz Drapella. Czas 5:27:52 dał mu 10. miejsce w M65-69.