Tragedia podczas zawodów IRONMAN 70.3 Cork: Zmarło dwóch uczestników 

Podczas etapu pływackiego zawodów IRONMAN 70.3 Cork zmarło dwóch zawodników. Jak donoszą irlandzkie media, warunki pogodowe były niezwykle trudne. 

ZOBACZ TEŻ: Wypadek na trasie IM Hamburg. Nieoficjalnie: nie żyje motocyklista, kolarz w stanie ciężkim

Triathlonowy świat obiegła tragiczna wiadomość o śmierci dwóch uczestników zawodów IRONMAN 70.3 Cork w Irlandii. Zawodnicy zmarli podczas etapu pływackiego, rywalizując w bardzo trudnych warunkach. 

Przełożony wyścig i zmieniony dystans 

Pierwotnie zawody IRONMAN Cork rozgrywane na dystansie 1/2 oraz pełnego Ironmana zaplanowane zostały na sobotę 19 sierpnia, jednak ze względu na złe warunki pogodowe wyścig został przełożony na niedzielę. Organizatorzy ogłosili również skrócenie etapu pływackiego dla pełnego dystansu do 1.9 km. 

Kolejnego dnia warunki pogodowe ponownie dalekie były od idealnych. Podobna sytuacja miała niedawno miejsce na polskim podwórku, kiedy organizator zawodów IRONMAN Gdynia zdecydował się na odwołanie etapu pływackiego i rozpoczęcie zawodów od roweru, tłumacząc swoją decyzję bezpieczeństwem uczestników. 

ZOBACZ TEŻ: Bezpieczeństwo najważniejsze. IRONMAN Gdynia z odwołanym pływaniem!

Organizatorzy zawodów w Irlandii zdecydowali się jednak na przeprowadzenie wyścigu w pełnej formule. Internet szybko obiegły nagrania, pokazujące warunki startu. 

Tragiczne informacje 

Na kilka godzin po zakończeniu zawodów, IRONMAN potwierdził tragiczne informacje. W trakcie etapu pływackiego zawodów: „mimo natychmiastowej pomocy personelu medycznego” zmarło dwóch zawodników. Nieoficjalnie byli to mężczyźni w wieku 60 i 40 lat. 

Z głębokim smutkiem potwierdzamy śmierć dwóch uczestników wyścigu Ironman 70.3 Ireland, Cork, 2023. Podczas części pływackiej niedzielnego wyścigu personel bezpieczeństwa zapewnił natychmiastową pomoc medyczną po rozpoznaniu, że sportowcy potrzebowali pomocy. Składamy wyrazy współczucia rodzinom i przyjaciołom sportowców i będziemy nadal oferować im wsparcie w tym bardzo trudnym czasie. Dziękujemy personelowi bezpieczeństwa i służbom ratowniczym, które szybko pracowały, aby zapewnić sportowcom pomoc medyczną – możemy przeczytać w oficjalnym stanowisku organizacji IRONMAN. 

Nikodem Klata
Nikodem Klata
Redaktor. Dziennikarz z wykształcenia. W triathlonie szuka inspirujących historii, a każda z nich może taką być. Musi tylko zostać odkryta, zrozumiana i dobrze opowiedziana.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,508ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane