Zobacz, jak w tym roku zmieni się trasa kolarska w Suszu!

Organizatorzy zawodów Susz Triathlon poinformowali o tegorocznej zmianie przebiegu trasy kolarskiej wyścigu na dystansie ½ IM. Modyfikacja ma poprawić komfort jazdy zawodników, którzy zostaną skierowani na drogi o lepszej nawierzchni.

Zmiany w przebiegu suskiej trasy kolarskiej w dystansie „połówki” w 2022 są znaczne. W latach ubiegłych odcinek rowerowy rozpoczynał się wyjazdem z Susza wiejskimi drogami w kierunku wsi Emilianowo i przez kolejne niewielkie miejscowości Gminy Susz (Czerwona Woda, Krzywiec, Jakubowo Kisielickie, Babięty Wielkie, Redaki) uczestnicy zawodów docierali do drogi wojewódzkiej nr 525 (Iława – Susz), którą wracali do Susza.

Co się zmieni?

W tym roku, wyjeżdżając z miasta, uczestnicy zawodów najpierw wjadą na drogę nr 525 i ruszą nią w kierunku Iławy. Na wysokości miejscowości Różanki czeka ich zwrot o 180º i powrót tą samą drogą w kierunku Susza. Dopiero w drugiej części trasy zawodnicy zwiedzą wsie Gminy Susz i będą to inne, niż w latach poprzednich, miejscowości (Kamieniec, Różnowo i Bronowo). Na 90 kilometrów trasy kolarskiej dystansu 1/2 IM złożą się 3 takie pętle, po 30 km każda. 

Dlaczego zmiany?

Zgodnie z komunikatem organizatorów zawodów, powodami dla których dokonano zmiany, są lepsze nawierzchnie nowych odcinków trasy oraz utrzymanie otwartego połączenia drogowego pomiędzy Iławą a Suszem w czasie trwania zawodów, o co apelowali lokalni mieszkańcy.

Tegoroczne zawody w Suszu odbędą się w dniach 1-3 lipca.

Więcej informacji o imprezie znajdziecie na stronie www.triathlon.susz.pl

OlaBodnar
OlaBodnar
Redaktor naczelna Akademii Triathlonu podcasterka https://youtube.com/c/NaLiniiStartu

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,306ObserwującyObserwuj
435SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze