Trenerzy Blummenfelta o przygotowaniach do IO: „Wyniki przekroczyły to, co uważaliśmy za niemożliwe”

Na kilka miesięcy przed igrzyskami olimpijskimi w Paryżu Kristian Blummenfelt osiąga tak dobre wyniki treningowe, że jego sztab szkoleniowy musiał zmienić dotychczasowy plan i zwiększyć obciążenia. Norweg broniący olimpijskiego złota przyznaje, że nigdy nie był tak mocny.

ZOBACZ TEŻ: Gustav Iden walczy z kontuzją: „Nie wiem, jaki kierunek obrać”. Co z igrzyskami olimpijskimi? 

„Aby być zadowolonym z sezonu 2023, muszę poczekać do Paryża”

Kristian Blummneflt zapytany o podsumowanie sezonu 2023 odpowiedział wprost – dopiero wynik w Paryżu będzie miarodajną podstawą do oceny. Norweg rok przedolimpijski potraktował jako przygotowania do najważniejszej imprezy w 2024. Chociaż nie osiągnął spektakularnych sukcesów na krótkim dystansie, to przyznaje, że progres, który zaliczył, robi wrażenie nawet na nim samym.

Byłem tam na treningu z kilkoma wynikami, których nigdy wcześniej nie widziałem, zwłaszcza na rowerze. Moja siła rowerowa naprawdę wzrosła tego lata. Obecnie mam nastawienie, że aby być zadowolonym z sezonu 2023, muszę poczekać do Paryża 2024 – mówi Blummenfelt.

Źródło: Olympics.com

Absurdalnie wysokie wyniki

Zaskoczeni są również trenerzy triathlonisty. Po zakończonym sezonie i krótkiej przerwie Blummenfelt udał się na obóz treningowy do Maroka. Następnie wrócił do norweskiego Bergen na testy wydolnościowe.

Przeszedł serię ćwiczeń, które sprawdzały jego pływanie, jazdę na rowerze oraz bieganie. Według trenera Bulmmenfelta, Olafa Aleksandra Bu: „wyniki przekroczyły to, co uważali wcześniej za niemożliwe”.

Pływanie i jazda na rowerze są lepsze niż kiedykolwiek wcześniej. Podczas biegu jego wyniki są tak wysokie, tak absurdalnie wyższe, że nie wierzyłem w te liczby i powiedziałem, że nikt nie może ich opublikować, ponieważ muszę je zweryfikować, aby mieć pewność – przyznaje Bu.

Trener Blummenfelta postanowił nawet… ponownie skalibrować całą aparaturę testową, aby mieć pewność, że odczyty były prawidłowe. Jak się okazało, po ponownych testach pozostało jedynie przyswoić skalę tego, co zostało zarejestrowane i ponownie skonfigurować plan treningowy Blummenfelta na przyszłość.

Nikodem Klata
Nikodem Klata
Redaktor. Dziennikarz z wykształcenia. W triathlonie szuka inspirujących historii, a każda z nich może taką być. Musi tylko zostać odkryta, zrozumiana i dobrze opowiedziana.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,470ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Polecane