Można się przewrócić i pobić rekord świata. Wspominamy Tri Battle Royale

18 lipca 2021 roku odbył się pojedynek triathlonowy Tri Battle Royale, w którym udział wzięli: Jan Frodeno oraz Lionel Sanders. W rocznicę tego wydarzenia przypominamy najważniejsze wydarzenia z trasy. 

Miejscem rozgrywania Tri Battle Royale była niemiecka miejscowość Allgäu.

18. dzień lipca był pochmurny i deszczowy, co nie pozostało bez wpływu na przebieg wydarzeń. Obaj zawodnicy pojawili się na starcie w szlafrokach, w jakich często widzimy bokserów zmierzających na ring. Gdy nadszedł moment startu, Sanders i Frodeno wsiedli do łódki, którą zostali przewiezieni na unoszącą się na wodzie platformę startową. Ruszyli.

Trasa Tri Battle Royale

Przebieg Tri Battle Royale

Od pierwszej chwili Frodeno wysunął się na prowadzenie. Gdy wychodził z wody, miał na zegarze ponad 45 minut. Po krótkim dobiegu do strefy zmian Niemiec rozpoczął gorączkowe przygotowania do startu w drugiej konkurencji. Trzeba powiedzieć, że nie była to najlepsza zmiana w jego wykonaniu. Najpierw chwilę męczył się przy ściąganiu pianki. Następnie strącił kask, który upadł na ziemię i z którego wyczepiła się szybka, tak więc musiał poświęcić kilka dodatkowych sekund na podniesienie sprzętu i na naprawienie tej drobnej usterki.

Sanders pojawił się na brzegu 5 minut później. W strefie zmian poradził sobie znacznie lepiej. Odrobinę problemów sprawiło mu płynne ruszenie, bo nie trafił ze stopami w obuwie, ale niespecjalnie się tym przejął i przez chwilę trzymał stopy położone na obuwiu (zresztą podobnie zrobił wcześniej Frodeno).

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Tri Battle (@tri.battle)

Po zakończeniu roweru Frodeno znowu nie popisał się w strefie zmian. Porównując jego zmianę w T2 z Tri Battle Royale do jego ostatniej zmiany na Challenge Roth (jak już znalazł swój worek), można powiedzieć, że w Allgäu w T2 Niemiec spędził całą wieczność.

Na 10. kilometrze trasy biegowej doszło do sytuacji, która mogła mieć wpływ na wynik całego wyścigu. Na jednym z zakrętów Frodeno poślizgnął się i upadł. Mimo iż do zdarzenia doszło w czasie biegu, a nie jazdy na rowerze, sprawa wyglądała poważnie. Widać było po Niemcu, że odczuwa skutki upadku. Frodeno utykał, łapał się za lewe udo i biodro. Nie wiadomo było, czy będzie w stanie kontynuować wyścig.

Na szczęście Niemiec zagryzł zęby i nie zszedł z trasy. Co więcej, dystans pełnego Ironmana pokonał w czasie 07:27:53, co na tamten moment było nieoficjalnym rekordem świata. Czas Sandersa to 07:43:30. On również uzyskał swój najlepszy wynik w karierze.

ZOBACZ TEŻ: Rekordy w triathlonie – czy to ma sens?

Podsumowanie Tri Battle Royale 2021: Frodeno vs Sanders

Z tzw. higlightsami z wyścigu możecie zapoznać się poniżej.

Osoby, które chcą obejrzeć całość, mogą skorzystać z tego linku.

Tri Battle Royale NFT

Dla upamiętnienia wyścigu i ustanowienia rekordu świata organizatorzy wypuścili na rynek okolicznościową cyfrową pamiątkę NFT (1 szt.). W jej skład wchodziły:

  • pogłębione dane dotyczące wyników we wszystkich konkurencjach;
  • model 3d trasy;
  • video z tzw. highlightsami;
  • zdjęcie z linii mety;
  • część wstęgi z mety w formie cyfrowej z podpisami;
  • część wstęgi z linii mety w formie fizycznej.

Tri Battle Royale NFT

NFT Tri Battle Royale został zlicytowany 28 lipca. Cena to 4 Weth (token). Na chwilę obecną 1 Weth ma wartość 7.500 zł. W chwili transakcji kurs dochodził do 9.000 zł. Tak więc śmiało można powiedzieć, że kolekcjonerski przedmiot został sprzedany za ok. 35.000 zł.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,475ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane