spot_img

Triathlon bez urazów. Szkolenie online z doktorem Ryszardem Biernatem

Akademia Triathlonu razem z Med Coach zaprasza na szkolenie „Triathlon bez urazów – czy to możliwe?” 9 maja, podczas spotkania online, dr Ryszard Biernat przedstawi spojrzenie fizjoterapeuty na urazy przeciążeniowe i ortopedyczne wśród triathlonistów.

Dowiesz się, jak zapobiegać kontuzjom oraz jak sobie z nimi radzić, kiedy się przydarzą. Trenerzy i fizjoterapeuci zdobędą wiedzę, która usprawni ich pracę z pacjentami, a osoby aktywnie uprawiające triathlon poznają światowe i sprawdzone doniesienia na temat prewencji urazów w triathlonie.

Według literatury około 80% osób uprawiających triathlon przynajmniej raz doświadcza różnego rodzaju urazów, które wykluczają ich z regularnej aktywności.

Doktor Ryszard Biernat:

PROGRAM SZKOLENIA 

 • Wprowadzenie/garść informacji o triathlonie

 • Omówienie najczęstszych triathlonowych urazów

  – kolano biegacza

  – ból kolana (najczęściej z przodu)

  – tendinopatia ścięgna Achillesa

  – bark pływaka

  – bóle pleców

  – złamania zmęczeniowe

 • Bieg jako największy czynnik ryzyka urazu

 • T2 jako czynnik ryzyka urazu

 • Oddychanie podczas jazdy na rowerze

 • Stopa podczas pływania, jazdy na rowerze, biegu – różne funkcje, różne ćwiczenia

 • Biodro podczas jazdy na rowerze i bieg – różnice w funkcji, różnice w treningu

 • Stretching – kiedy i co rozciągać?

 • Skurcze mięśniowe – fakty z literatury

 • Strategie odnowy, odpoczynku i regeneracji

 • Ćwiczenia stabilizacyjne – analiza tematu

 • Strategie łączenia 3 dyscyplin triathlonowych w treningu


Dla kogo?

Kurs on-line przeznaczony jest triathlonistów, fizjoterapeutów, trenerów przygotowania motorycznego, trenerów sportu, trenerów personalnych, trenerów triathlonu i osób aktywnie uprawiających triathlon.

Data i godziny szkolenia: 

9 maja 2020, od 9:00 do 13:30

Cena 249 złotych zawiera udział w szkoleniu on-line oraz certyfikat ukończenia szkolenia on-line (przesłany drogą elektroniczną, po zakończeniu szkolenia).

O udziale w kursie decyduje kolejność zgłoszeń. W przypadku braku miejsc, następuje zapis na listę rezerwową. Ograniczona liczba uczestników ma związek z utrzymaniem jakości szkolenia – interakcji między kursantem a ekspertem. Uczestnicy mogą zadawać pytania i przez komunikator kontaktować się z wykładowcą.

                                              LINK DO REJESTRACJI

Łukasz Grass
Łukasz Grasshttp://www.lukaszgrass.pl
Założyciel i Redaktor Naczelny Akademii Triathlonu. Triathlon uprawiam amatorsko od 2009 roku. Startuję głównie na dystansach Ironman 70.3 oraz Ironman. Moje najlepsze zawody to: 4h 30 minut w IM 70.3 Haugesund w Norwegii i kwalifikacja na MŚ w Las Vegas (roll down z 16 miejsca) i 10h w pełnym Ironmanie w Kopenhadze. W latach 2016-2019 byłem redaktorem naczelnym Business Insider Polska - serwisu biznesowo-informacyjnego, który w ciągu 3 lat od pojawienia się na rynku stał się drugim najpopularniejszym serwisem biznesowym w Polsce i pierwszym z rodziny Business Insidera w Europie. Czyta go ponad 5 mln internautów. 2001 - 2016 byłem dziennikarzem radiowym i telewizyjnym. Pracowałem m.in. w Radiu TOK FM, jako zastępca redaktor naczelnej, szef informacji, prowadzący "Poranek TOK FM”. Przez 6 lat byłem związany z TVN24, gdzie prowadziłem magazyn "Polska i Świat”. Byłem również gospodarzem takich programów jak: "Magazyn 24 godziny", "Cały ten świat", "Serwisy informacyjne". 8 listopada 2018 roku, na rynku ukazała się moja pierwsza powieść biograficzna pt.: "Najlepszy. Gdy słabość staje się siłą", która po miesiącu wskoczyła na listę bestsellerów Empiku. Do dziś sprzedano ponad 50 tysięcy egzemplarzy. Książka opowiada o losach Jerzego Górskiego - legendy polskiego triathlonu. 29 października ukazała się moja druga powieść biograficzna pt.: "Szlag mnie trafił", opowiadająca losy Moniki Michalak, która przeżyła skomplikowany udar pnia mózgu. Obecnie pracuję nad książką o Robercie Karasiu - mistrzu świata i rekordziście na dystansach Double i Triple Ironman.

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Śledź nas

12,634FaniLubię
341ObserwującyObserwuj
spot_img

Kalendarz

27maj(maj 27)07:0029(maj 29)21:00Elemental Triathlon Series Olsztyn 2022

27maj(maj 27)10:0029(maj 29)17:00JBL Triathlon Sieraków 2022

29maj08:0017:00Enea Żnin 2022

Najpopularniejsze

X
X