Triathlon Energy otwiera się na debiutantów!

Triathlon Energy – nowy cykl inauguruje start w Starogardzie Gdańskim na Pomorzu już 19 czerwca. Triathlon wraca do stolicy Kociewia po wielu latach, wstępnie organizatorzy planowali tylko dwa dystanse 1/2 i 1/4 IM, ale teraz dokładają 1/8, czyli najbardziej popularny dystans wśród debiutantów.  Po konsultacjach ze stowarzyszeniem TRI Starogard, które pomaga w organizacji imprezy, organizatorzy postanowili zmienić przebieg trasy kolarskiej. Zmiana wymaga ustawienia strefy T2 w centrum miasta, obok stadionu miejskiego, natomiast strefa T1 będzie się mieściła nad jeziorem w Płaczewie. 

 

  • Po rozmowach z Urzędem Miasta Starogard Gdański, wychodzimy naprzeciw lokalnej społeczności i otwieramy Starogard Gdański dla debiutantów – mówi Adam Greczyło z Energy Events, głównego organizatora imprezy. – Zmiany jakie wprowadziliśmy, powodują, że możemy zorganizować dystans 1/8 IM, na którym odnajdzie się zdecydowana większość mieszkańców Starogardu Gdańskiego i okolic. Liczymy na spore zainteresowanie tym dystansem. Zapisy uruchomimy niebawem. Proszę śledzić naszą stronę oraz profil na FB. Pierwszych kilkadziesiąt pakietów zaoferujemy zawodnikom za 89 pln!”. 

 

mapa starogard

 

Zmiany w trasie kolarskiej powodują, że będzie ona przebiegała przez centrum miasta, dzięki czemu zawody zyskają również na atrakcyjności wśród kibiców, którzy będąc w niedalekiej odległości od mety, będą mogli dopingować zawodników na trasie kolarskiej i biegowej.  

 

„Zaproponowaliśmy taką zmianę trasy kolarskiej, bo zależy nam na pokazaniu Starogardu Gdańskiego, ale również chcemy prowadzić rywalizację wśród kibiców i bliskich, którzy będą nas dopingowali na ulicach Starogardu Gdańskiego” – mówi Robert Czerwiak ze stowarzyszenia Tri Starogard. 

 

 6c0c69f45c88eea8734cf534aeeddbb6 XL

 

Meta, strefa Expo i strefa finiszera znajdą się bez zmian na stadionie miejskim im. Kazimierza Deyny, gdzie po trudach sportowych zmagań każdy zawodnik będzie mógł się schłodzić w basenach oraz skorzystać z innych atrakcji przygotowanych przez organizatorów. 

 

  • „Jesteśmy w trakcie licznych rozmów z partnerami oraz potencjalnymi sponsorami imprez, chcemy żeby powrót triathlonu do stolicy Kociewia był bardzo udany i żeby impreza spod znaku TRI na stałe wpisała się do kalendarza sportowego miasta. Będą niespodzianki i będą atrakcje, ale teraz jeszcze za wcześnie, żeby o wszystkim mówić” – informuje Aldona Dybuk, odpowiadająca za PR imprez spod znaku Triathon Energy

 

W Starogardzie na pewno pojawi się czterokrotny mistrz świata i mistrz olimpijski oraz były minister sportu Adam Korol, który z uwagi na liczne obowiązki nie wystartuje w imprezie, ale będzie wspierał zawodników podczas imprezy. Dodatkowo w Starogardzie ambasador cyklu Piotr Biankowski wyzywa wszystkich pływaków na wodny pojedynek na dystansie 1/4 IM/. Za każdego zawodnika, który go wyprzedzi Biankowski wpłaca 33 złotych na cel charytatywny, który póki co jest tajemnicą organizatorów. 

 

Ze Starogardu cykl Triathlon Energy przenosi się do…


check-it-out

Akademia Triathlonu
Akademia Triathlonuhttps://akademiatriathlonu.pl
Największy portal o triathlonie w Polsce. Jesteśmy na bieżąco z triathlonowymi wydarzeniami w kraju i na świecie, znajdziesz również u nas porady treningowe, recenzje sprzętu czy inspirujące rozmowy.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,509ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane