Triathlon Gdańsk – kumulacja sportowych emocji nad morzem

14 lipca 2019 po raz ósmy odbędzie się Triathlon Gdańsk. Triathlon Gdańsk to wydarzenie, które od kilku lat kumuluje potężną dawkę sportowych emocji w wyjątkowej, nadmorskiej scenerii. Setki zawodników co roku wybiera Gdańsk na miejsce startu w fantastycznym wydarzeniu na dystansie olimpijskim, tworząc tutaj swoje sportowe historie. Akademia Triathlonu ma patronat medialny nad imprezą! 

Zapisów można dokonywać do dnia 24 czerwca za oficjalnej stronie wydarzenia: https://triathlongdansk.eu. Opłata startowa za udział w Imprezie wynosi:

  • 200 PLN dla pierwszych 600 osób;
  • 250 PLN dla kolejnych 300 osób;
  • 300 PLN dla ostatnich 50 osób;
  • 400 PLN dla osób, które zapiszą się osobiście w Biurze Zawodów (płatność tylko gotówką).
    Wyzwanie podejmują doświadczeni, czołowi triathloniści, ale nie brakuje również wielu debiutantów, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z tą dyscypliną. Lokalizacja Triathlonu Gdańsk to z pewnością olbrzymi atut tej imprezy. Zawiera w sobie wszystko, co stolica Pomorza ma do zaoferowania najlepszego w okresie letnim.

Zaczniemy od morza

Zaczniemy od morza – piaszczyste plaże i 1500 metrów do przepłynięcia w Bałtyku. Wokół malowniczo usytuowanego Molo w Brzeźnie – miejsca, które codziennie odwiedzają tysiące gdańszczan i turystów.

Dobieg z wody do strefy zmian jest naprawdę krótki. Zatwm nie stracicie dużo czasu, żeby ruszyć na kolejny etap – 40 kilometrów na rowerze w mieście, które pod względem długości ścieżek rowerowych nie ma sobie równych w Polsce! W Gdańsku praktycznie wszędzie można dojechać rowerem. Trasa Triathlonu to tylko zachęta, żeby właśnie w ten sposób poruszać się po mieście. W trakcie jazdy rowerem pokonacie również przez najdłuższy w Polsce tunel, prowadzący pod Martwą Wisłą. Przemknięcie w okolicach Stadionu Energa Gdańsk, jednego z najpiękniejszych tego typu obiektów w Europie, który wyjątkowo pięknie prezentuje się w promieniach lipcowego słońca!

Na koniec czeka na Was 10 kilometrów biegu „w okolicznościach przyrody” – przez nadmorskie tereny zielone oraz deptak, które codziennie przemierzają tysiące gdańszczan i turystów. To miejsce, gdzie można wybrać się na spacer, ale też dać „odpocząć głowie” po pracy podczas lekkiego truchtu, lub mocnego, biegowego treningu.

Podczas Gdańsk Triathlonu to wszystko można połączyć w ramach jednej, sprawnie zorganizowanej imprezy. Przy dodającym sił w trudnych chwilach dopingu setek zgromadzonych wzdłuż trasy kibiców, w otoczeniu wspaniałych, godnych podziwu sportowców. Tutaj każdy, kto wyruszy w trasę i przekroczy metę jest zwycięzcą i bohaterem. Dołączenie do tego grona to zaszczyt. Tym bardziej, że wydarzenie każdego roku ściąga czołowych zawodników w kraju. Ostatnie dwie wygrane z rzędu padły łupem Bartosza Banacha, który został ambasadorem tegorocznej, ósmej edycji.

W pakiecie startowym znajdzie się m.in. pamiątkowy medal odlewany wręczany na mecie. Wysokiej klasy koszulka techniczna, dedykowana tej edycji imprezy, numery startowe, czepek, upominki od sponsorów i partnerów Imprezy oraz inne gadżety.

Imprezą towarzyszącą będzie również Triathlon dla Dzieci (13.07.2019). Zapisy dla młodych zawodników zostaną uruchomione w terminie późniejszym.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,318ObserwującyObserwuj
435SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze