Triathlon i spotkania z mistrzem świata w Lidzbarku

Marcina Koniecznego w świecie triathlonu nie trzeba przedstawiać. W 2017 roku zdobył Mistrzostwo Świata na legendarnych Hawajach. Teraz przyjeżdża do Lidzbarka, gdzie podczas Lotto Triathlon Energy wystąpi w kilku rolach. Zawodnika, konferansjera czy prelegenta. Na przełomie czerwca i lipca w mieście będzie działo się dużo ciekawych rzeczy. Nie tylko za sprawą Marcina Koniecznego.

Zawody odbędą się w Lidzbarku już po raz trzeci i przyciągną rekordową liczbę zawodników – 400 osób i oczywiście kibiców oraz mieszkańców. Oprócz rywalizacji triathlonowej przygotowano także wydarzenia dla rodzin i dzieci.

W dniu przed zawodami, 30 czerwca 2018 roku, odbędą biegi dla dzieci Möller’s Energy KidsRun poprzedzone krótką rozgrzewką. Będą także cross kajaki. To zabawa charytatywna dla mieszkańców, zawodników i turystów na plaży miejskiej w Lidzbarku. Plenerowe stacje crossfitowe i do pokonania dystans w kajaku na jeziorze Lidzbarskim. W każdym starcie biorą udział dwie osoby, zgłoszenia odbywać się będą w dniu imprezy na plaży. Zawody poprowadzi… Marcin Konieczny i Wojciech Suchowiecki. Koszt: 5 zł/ os. Zebrane środki przeznaczone zostaną na cel charytatywny. Początek cross kajaków o godzinie 16.30.

Triathloniści natomiast rywalizować będą w niedzielę, 1 lipca br. jak zawsze na trzech dystansach – 1/2 Ironman, 1/4 Ironman i 1/8 ironman, indywidulanie i w sztafetach. Warto dodać, że w tym roku można wystartować w sztafecie także na najkrótszym dystansie. Zawodnicy LOTTO Triathlon Energy w Lidzbarku będą na początek rywalizować w jeziorze lidzbarskim, trasa rowerowa i biegowa poprowadzona została na terenie gminy. Meta i strefa finiszera będą zlokalizowane inaczej niż w latach ubiegłych, w parku sportowo – rekreacyjnym nad Małym Jeziorkiem.

Więcej informacji www.triathlonenergy.pl

FB https://www.facebook.com/TriathlonEnergy/

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,469ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Polecane