Triathlon Kozienice – zapisy ruszyły!

Ruszyły zapisy na Triathlon Kozienice, który odbędzie się w dniach 12-13 sierpnia. Na zawody będzie można rejestrować się do 23 lipca 2017 roku.

 

Na niedzielę 13 sierpnia organizatorzy zaplanowali trzy wyścigi: Triathlon Kozienice wyścig indywidualny na dystansie sprinterskim 750 m pływania, 19 km roweru i 4,5 km biegu. Drugi wyścig to Otwarte Mistrzostwa Kozienic w Sztafetach także na dystansie sprinterskim oraz Otwarte Mistrzostwa Kozienic w Aquathlonie dla dzieci z podziałem na kategorie wiekowe. Dystans jaki dzieci będą miały do pokonania to 150 m pływania i 1 km biegu.

 

 

Kozienice położone są stosunkowo blisko Warszawy, bo 85 kilometrów w kierunku południowym. Obecnie po remontach dróg zawody odbywają się na równej asfaltowej nawierzchni. W związku z tym, sugerujemy rowery szosowe. Niemniej jednak dopuszczalne są wszystkie rowery. Obowiązuje zakaz draftingu czyli jazdy na tak zwanym kole. Organizatorem Triathlonu Kozienice jest chodząca legenda polskiego triathlonu – Jerzy Górski. Od 2001 roku właściciel firmy Sport Górski, zajmującej się organizacją i obsługą zawodów sportowych. W 2012 roku został doceniony przez Polski Komitet Olimpijski, w ramach 45 konkursu Fair Play, za całokształt dokonań w triathlonie, ze szczególnym uwzględnieniem powrotu, po przejściach, do aktywnego życia.

 

Kozienice triathlon baner 2017 480X215.jpg

 

Zdobywcy miejsc I-III w klasyfikacji Open mężczyzn i kobiet na dystansie indywidualnym otrzymają nagrody finansowe. Wysokość nagród wynosi:
I miejsce 750 zł
II miejsce 500 zł
III miejsce 350 zł


Opłaty startowe są stałe:
Triathlon Kozienice Indywidualny: 90 zł.
Otwarte Mistrzostwa Kozienic Sztafet: 180 zł.
Mistrzostwa Kozienic dla dzieci – aquathlon: 10 zł

 

Strona internetowa Triathlonu Kozienice, na której można się zapisać na zawody:

http://www.triathlonkozienice.pl

 

Regulamin zawodów:

http://www.triathlonkozienice.pl/index.php/regulamin-2016

 

Triathlon Kozienice Jerzy.jpg

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,470ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Polecane