Triathlon Lwa Otimedica w Lusowie z rekordową frekwencją

18 czerwca odbyła się trzecia edycja Triathlonu Lwa w Lusowie pod Poznaniem. Po raz pierwszy w historii imprezy zawodnicy rywalizowali na dystansach 1/4 i 1/8 IRONMAN. Startowały też sztafety, a młodzież brała udział w aquathlonie. Łącznie w zawodach wzięło udział blisko 500 zawodników – ponad dwa razy więcej niż przed rokiem. 

Dzień rozpoczął się od startu osób niepełnosprawnych – podopiecznych Stowarzyszenia Roktar. Następnie na trasę wyruszyli uczestnicy aquathlonu, którzy mieli do pokonania 300m pływania i 1km biegu.

Konkurencje dla dorosłych rozpoczął dystans 1/8 IRONMAN, czyli 475m pływania, 22,5km jazdy na rowerze oraz 5,2m biegu. W tej rywalizacji zwyciężył Konrad Zdunz Kalisza z czasem 1:00:50, a wśród kobiet – Paulina Zabiszak z wynikiem 1:16:15. 

– Zdecydowałem się na start bez pianki ze względu na to, że dystans do przepłynięcia nie był za długi, natomiast mieliśmy długi dobieg do boksurowerowego, a bez pianki biega się dużo lepiej. Jak się okazało, ta taktyka okazała się skuteczna. Kolejna konkurencja –  rower w konwencji bez draftingu nie jest moją specjalizacją. Mimo to pojechałem najszybciej w stawce, więc jestem bardzo zadowolony. Trasa biegowa była lekko pofałdowana, ale byłem świadomy mojej dosyć dużej przewagi i kontrolowałem sytuację – mówił na mecie Konrad Zdun.

 

TriathlonLwaOtimedica1

 

Główny dystans – 1/4 IRONMAN – 950m pływania, 45km jazdy na rowerze oraz 10,5km biegu to triumf Sylwestra Swata z Przeźmierowa, który zameldował się na mecie z wynikiem 2:02:38. – Z wody wyszedłem jako trzeci, na prowadzenie wyszedłem w drugiej części pierwszej pętli rowerowej. Przez dalszą część zawodów dawałem z siebie wszystko, nie było ważne utrzymanie pierwszego miejsca, a sam fakt, że to zawody – zawsze startuję na 100 procent – podkreślił na mecie zwycięzcatrzeciej edycji Triathlonu Lwa na dystansie 1/4 IM. 

Najlepszą wśród kobiet została Katarzyna Czerwińska z Warszawy, która na pokonanie trasy potrzebowała 2:18:47. – Pływanie nie jest moją popisową konkurencją, stąd też nie prowadziłam od startu, ale dużo zyskałam na dobiegu do boksu. Część rowerową jechałam, ile sił w nogach, z czego jestem bardzo zadowolona. Mocny rower odczułam na biegu – śmiało mogę powiedzieć, że biegłam głową, bo nogi ledwo odrywałam od ziemi, a jestem w dobrej formie biegowej. Mimo, że było mi wyjątkowo ciężko nie poddałam się. Jestem zadowolona ze swojego startu, szczególnie z pływania i roweru – oceniła zwyciężczyni. 

 

TriathlonLwaOtimedica2

 

W rywalizacji sztafet na dystansie 1/4 IM najlepiej poradził sobie zespół Wuef Tri Team w składzie: Jan Pietrzak, Kacper Kistowski i Mariusz Kaźmierczak. Zawodnicy z Tarnowa Podgórnego pojawili się na mecie tuż za zwycięzcą rywalizacji indywidualnej – z czasem 2:04:11.

Organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie Bieg Lwa. Impreza jest współfinansowana przez Urząd Gminy Tarnowo Podgórne. Wyniki zawodów znajdują się na stronie www.triathlonlwa.pl.

Akademia Triathlonu
Akademia Triathlonuhttps://akademiatriathlonu.pl
Największy portal o triathlonie w Polsce. Jesteśmy na bieżąco z triathlonowymi wydarzeniami w kraju i na świecie, znajdziesz również u nas porady treningowe, recenzje sprzętu czy inspirujące rozmowy.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,316ObserwującyObserwuj
435SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze