Triathlon Lwa w Lusowie – zawody w czerwcu. Zapisy ruszyły!

Lusowo koło Poznania będzie w tym roku po raz trzeci gospodarzem Triathlonu Lwa. Zawody odbędą się 18 czerwca. Tym razem główna rywalizacja będzie przeprowadzona na dystansach 1/4 i 1/8 Ironman. Imprezy towarzyszące to sztafety oraz aquathlon dla dzieci. Zapisy startują w poniedziałek, 22 lutego. Tegoroczna impreza to sporo nowości. Edycja 2016 odbędzie się pod nazwą Triathlon Lwa Otimedica. Nowe będą również dystanse – w Lusowie nie będzie już rywalizacji w „olimpijce” i w supersprincie, ale na dystansach 1/4 Ironman (950m pływania, 45km jazdy na rowerze i 10,5km biegu) oraz 1/8 Ironman(475m pływania, 22,5km jazdy na rowerze i 5,2km biegu). Limity miejsc to na każdym dystansie 333 osoby.

 

TriLew 1_luty2016

 

„Zmiana dystansów to przede wszystkim ułatwienie dla osób obawiających się udziału w triathlonie ze względu na pływanie. W 1/4 i 1/8 Ironman konkurencja pływacka jest zdecydowanie skrócona w porównaniu z dystansem olimpijskim, sprintem czy supersprintem przy zachowaniu bardzo podobnych dystansów w pozostałych konkurencjach – rowerowej i biegowej – podkreśla Hubert Król, dyrektor sportowy Triathlonu Lwa. – Konsekwencją zmiany dystansów jest jazda bez draftingu, czyli zakaz jazdy „na kole”.

Podstawowa opłata startowa dla pierwszych 222 zawodników, którzy zapiszą się na dystans 1/4 IM to 88zł, a na dystans 1/8 IM – 77zł.  W zawodach będą mogły wziąć udział również osoby, które nie czują się na siłach, by zmierzyć się z trzema konkurencjami triathlonowymi. Dla nich zorganizowane zostaną sztafety – na dystansie 1/4 Ironman. Dla dzieci w wieku 10-13 lat zaplanowano aquathlon – 300 metrów pływania i 1 km biegu.

 

TriLew 3_luty2016

 

Będzie również rywalizacja osób niepełnosprawnych, w której wystartują podopieczni Stowarzyszenia „ROKTAR”.  W poprzedniej edycji na dystansie olimpijskim (1,5km pływania, 40km jazdy na rowerze i 10km biegu) najlepszym okazał się Marcin Kutkowski (2:08:49). Wśród kobiet zwyciężyła Urszula Kafarska (2:31:55). W drugiej konkurencji – supersprincie (600m pływania, 15 km jazdy rowerem, 3 km biegu) zwycięstwo odniósł Marek Strachota z czasem 51:29. W rywalizacji kobiet zwyciężyła Olga Masłowska z czasem 57:47.

 

Organizatorami imprezy są Stowarzyszenie Bieg Lwa, OSiR Tarnowo Podgórne oraz Gmina Tarnowo Podgórne. Więcej informacji znajduje się na stronie

 

www.triathlonlwa.pl.

 

 

triathlon lwa_logo_internet

 

Akademia Triathlonu
Akademia Triathlonuhttps://akademiatriathlonu.pl
Największy portal o triathlonie w Polsce. Jesteśmy na bieżąco z triathlonowymi wydarzeniami w kraju i na świecie, znajdziesz również u nas porady treningowe, recenzje sprzętu czy inspirujące rozmowy.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,317ObserwującyObserwuj
435SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze