Triathlon na Pan American Games

1

Od tygodnia w Meksyku rozgrywane są Pan American Games, a piątą konkurencją tych “igrzysk” są zawody triathlonowe, których start zaplanowano na niedzielę. Pan Am Games to największe multisportowe wydarzenie obu Ameryk, które odbywa się co 4 lata przed letnimi Igrzyskami Olimpijskimi. W tym roku sportowcy zmagają się na trasach i obiektach sportowych położonych w Meksyku. Triathlon odbędzie się w Puerto Vallarta na dystansie olimpijskim i zasadach ITU.

 

Międzynarodowy Związek Triathlonowy jako faworytkę podaje doświadczoną Barbarę Riveros Diaz (Chile), która zajmuje piątą pozycję w rankingu ITU z dorobkiem 2754 punktów. W 2007 roku na tych samych zawodach mając zaledwie 20 lat zajęła 8 pozycję, jednak wyniki w tym sezonie wskazują na to, że aktualnie jest w dużo wyższej formie. Zagrozić jej może Amerykanka Gwen Jorgensen (jedenasta w rankingu ITU), która po zaskakującym biegu w Londynie zajęła drugą pozycję, ulegając jedynie Helen Jenkins.

 

W przypadku startu mężczyzn, z pewnością w czołówce oglądać będziemy Mata Chrabota, który nie tak dawno temu, wygrywając zawody w Huatulco pokazał, że jest w bardzo wysokiej formie. ITU wspomina również o poprzednim srebrnym medaliście Pan Am Games, który cztery lata temu dotarł na metę za Andym Pottsem. Kanadyjczyk Brent McMahon nadal jest jednym z czołowych zawodników w zawodach serii ITU, co potwierdził zwyciężając w Tiszaujvaros. 

Do niedawna, jako faworyta podawano równiez Hunter Kempera, który ma złamany łokiec i przechodzi rehabilitację po wypadku 9 października.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here