„Triathlon pod mikroskopem” – ruszamy z badaniami!

I wszystko jasne! Zaczynamy nasz projekt „Triathlon pod mikroskopem”. Lista zawodników wytypowanych do nieodpłatnej serii badań i opracowania naukowego już jest. Każdy z wybranych zawodników i osoby, które niestety nie dostały się do projektu zostaną poinformowane osobiście drogą mailową, tak aby z naszej strony została zachowana tajemnica danych osobowych.  Z osobami zainteresowanymi skontaktujemy się do jutra do godziny 20.00.  W chwili obecnej mamy 42 zawodników. Eksperci z laboratorium Synevo zdecydowali się przebadać w projekcie tylko mężczyzn, ponieważ przyszło zbyt mało podań od zawodniczek. Z przyczyn statystycznych i naukowych niestety nie mogliśmy do zespołu ponad 40 zawodników dołączyć zaledwie kilka kobiet. Mamy nadzieję, że podczas następnego projektu liczba pań uprawiających triathlon i zainteresowanych takimi badaniami znacząco wzrośnie i będziemy mogli włączyć triathlonistki do naszego projektu. Na początku mam ogromną prośbę do triathlonistów, którzy jutro dostaną mail z potwierdzeniem włączenia ich do projektu. Proszę z wielką odpowiedzialnością podejść do naszego projektu z uwagi na cel, jaki chcemy osiągnąć – praca naukowa mająca na celu zobrazowanie wpływu długotrwałego wysiłku w triathlonie na układ krążenia i parametry krwi, o czym pisaliśmy w pierwszym artykule. Jeżeli po przeczytaniu harmonogramu badań, stwierdzicie, że nie jesteście w stanie w 100 procentach zaangażować się w projekt, proszę o szczerą odpowiedź. Będziemy mogli jeszcze przed pierwszą serią badań wymienić zawodnika, a lista oczekujących jest naprawdę długa. Przyszło około 120 zgłoszeń.

Zaczynamy od harmonogramu i kilku informacji na temat badań.  Seria zaplanowanych pobrań krwi rozpocznie się już 9 lutego (najbliższy poniedziałek).  Zakwalifikowani do programu triathloniści będą mogli zgłaszać się do punktu pobrań przy ul. Dzikiej 4 w Warszawie od 9 do 14 lutego w godzinach 7.00-9.00. Na miejscu do ich dyspozycji będzie obecny opiekun projektu-Małgorzata Łukasik, która odpowie na wszystkie pytania, zapozna z przebiegiem badań oraz poprosi pacjentów o udzielenie pisemnej zgody na udział w projekcie.  Pielęgniarki pobierać będą każdorazowo w systemie próżniowym 8 mililitrów krwi (3 probówki z różnymi rodzajami  antykoagulantu). Z pozyskanego w ten sposób materiału zostaną wykonane następujące oznaczenia:

 

synevo mikroskop2

Próbka krwi pobrana na EDTA (probówka z fioletowym korkiem):
Morfologia krwi obwodowej, Retikulocyty (młodsza postać krwinek czerwonych)

Oznaczenia wykonywane w osoczu-próbka pobrana na fluorek sodowy (szary korek):
Glukoza, Kwas mlekowy

Oznaczenia wykonywane w surowicy-próbka z aktywatorem skrzepu (czerwony korek):
Albumina, ALT (Aminotransferaza alaninowa), Amylaza, AST (Aminotransferaza asparaginianowa), Białko całkowite, Chlorki, Cholesterol całkowity, Cholesterol HDL, CK (Kinaza kreatynowa), CRP (Białko C-reaktywne), Ferrytyna, Kreatynina, Kortyzol, Kwas moczowy, Lipaza, Magnez, Mioglobina, Mocznik, Potas, Sód, Testosteron, Transferyna, Triglicerydy, Troponina T, TSH, Wapń całkowity, Żelazo.

 

synevo mikroskop

Skład badań został dobrany tak, by wspomóc zawodników w programie treningowym. Pozwoli wykryć wczesne niedobory makroelementów, zaburzenia w układzie czerwonokrwinkowym, a także zmiany w profilu lipidowym oraz gospodarce węglowodanowej. Umożliwi to odpowiednio wcześnie włączyć bezpieczną suplementację i uniknąć zaburzeń, co może przełożyć się na uzyskanie optymalnych efektów treningowych. W toku kolejnych artykułów wyjaśnimy sens i znaczenie każdego z tych parametrów.
Następne pobrania będą realizowane zgodnie z poniższym harmonogramem:
-II pobranie: 6-11 kwietnia
-III pobranie: 1-6 czerwca
-IV pobranie: 27 lipiec-1 sierpnia
-V pobranie: meta zawodów Herbalife IRONMAN 70.3 Gdynia
-VI pobranie: 17-22 sierpnia

Przypominamy, że zawodnicy objęci projektem „Triathlon pod mikroskopem” są pod naszą opieką bezpłatnie podczas wszystkich pobrań krwi , nie ponoszą żadnych kosztów związanych z badaniami – oczywiście oprócz tych związanych z dojazdem do laboratorium. Dla zainteresowanych sportowców, którzy nie zostali objęci projektem przygotowaliśmy 2 zestawy jednorazowych badań dostępnych w Punktach Pobrań Synevo na terenie całej Polski:

Pakiet FIT 1

-Morfologia krwi obwodowej, Badanie ogólne moczu, Żelazo, Magnez, Wapń, Sód, Potas, CRP, TSH, Kreatynina, Białko całkowite, Glukoza i Testosteron
Cena badania: 268złotych (Jest to cena z 20% rabatem!).
Dla członków AT Teamu przewidzieliśmy dodatkową zniżkę, ale proszę jeszcze o chwilę cierpliwości, szczegóły podamy wkrótce. Ponieważ cały projekt jest nowością, trwają jeszcze ustalenia.

Pakiet FIT 2

-Morfologia krwi obwodowej, Badanie ogólne moczu, Żelazo, Magnez, Wapń, Sód, Potas, CRP, TSH, Kreatynina, Białko całkowite, Glukoza, Testosteron, Prealbuminy, Kinaza keratynowa, Albuminy-wydalanie, Witamina 25-OH D3, Fosfor nieorganiczny
Cena badania: 414 złotych ( Jest to cena z 20% rabatem)
Podobnie jak w pierwszym przypadku również i tu dodatkową zniżkę zaproponujemy członkom AT Teamu. Szczegóły wkrótce.

Osoby, które są zainteresowane jednym z tych pakietów, proszę o przesłanie maila na adres: [email protected] z nazwą pakietu, który wybieracie (FIT 1 lub FIT 2)  i miejscowością, w której możecie wykonać badania. Mail będzie podstawą do uzyskania rabatu! Na stronie Synevo dostępny jest wykaz laboratoriów Synevo na terenie całej Polski. Na tej podstawie  stworzymy specjalną listę, która będzie w dyspozycji konkretnych placówek Synevo.

 

synevo mapa

Powiązane Artykuły

7 KOMENTARZE

  1. dobra puenta Artur 🙂 kto chce nie wydaje kasę i robi te wszystkie badania ( kolejna kasa po sprzecie, odżywkach, trenerze itd – robi sie grubo).Ja wiem jedno, po 40 mistrza świata nie zrobisz( nie dotyczy Mkon:)) , a badania morfologi wystarcza dla weterana zeby sprawdzic co tam w ciele słychac:) pozd

  2. Jakub, niektore badania warto robic, niektore nie. Nie podwazam istoty rozszerzonych badan w celach naukowych. Jesli chodzi o praktyczna strone badan krwi, to dla zawodnika, w szczegolnosci amatora polecam badac morfologie, nawet co miesiac w okresie treningowym i startowym. To proste i tanie badanie (10PLN) moze Tobie (warto pokazac lekarzowi) duzo powiedziec o stanie Twojego zdrowia i ew. potrzebie wykonywania dalszych badan. Bo robienie calego kompletu to troche tak jak przy zlym samopoczuciu zrobienie body-TK (tomografia komputerowa calego ciala)…

  3. UWAGA: mail z potwierdzeniem zakwalifikowania do projektu został wysłany do 45 osób. Do końca tygodnia poczekamy na ewentualną rezygnację z projektu (jedna osoba z przyczyn osobistych już się wycofała) i wówczas uzupełnimy zespół o nazwiska z listy oczekujących.

  4. UWAGA: mail z potwierdzeniem zakwalifikowania do projektu został wysłany do 45 osób. Do końca tygodnia poczekamy na ewentualną rezygnację z projektu (jedna osoba z przyczyn osobistych już się wycofała) i wówczas uzupełnimy zespół o nazwiska z listy oczekujących.

  5. Będzie mała obsuwa. Dostałem właśnie z Synevo aktualną listę nazwisk zawodników zakwalifikowanych do badań. Zaczynam wysyłanie maili, więc myślę, że ze wszystkim uporam się w dwie godziny 🙂

  6. nie ma co cena lekko zabójcza 268zł za jednorazowe badania. Uczestnicy projektu nie źle trafili 6 takich badań to już spora sumka wychodzi.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,818ObserwującyObserwuj
22,700SubskrybującySubskrybuj

Polecane