Cykl Triathlon Series 2018 – ruszyły zapisy!

Tegoroczną edycję cyklu Triathlon Series rozpoczną zawody w Brodnicy, następnie triathloniści rywalizować będą w Chodzieży, a cały cykl zakończy się w podwarszawskim Nieporęcie. Właśnie ruszyły zapisy na tegoroczną edycję tego popularnego cyklu. Triathloniści będą mieli do wyboru jeden z trzech dystansów. Dla pierwszych zawodników zapisanych na każdy dystans w wybranej miejscowości organizatorzy przygotowali specjalne rabaty.

Każda edycja tegorocznego cyklu tych popularnych zawodów to możliwość rywalizacji na trzech dystansach: 1/2 IM (1,9 km pływania, 90 km jazdy na rowerze i 21,1 km biegu), na popularnej „ćwiartce”, czyli 1/4 IM (0,95 km pływania, 45 km jazdy na rowerze, 10,55 km biegu) oraz na najkrótszym dystansie 1/8 IM (0,475 km pływania, 22,5 km jazdy na rowerze, 5,275 km biegu).
Inauguracja cyklu obędzie się 22 lipca 2018 r. w Brodnicy. Ciekawa trasa rowerowa, dobry odcinek biegowy i krótki dobieg do strefy zmian – to główne elementy, które gwarantują komfort zawodników. Ta sprawdzona lokalizacja oraz dogodny termin sprawią, że zawody te będą doskonałym przetarciem przed drugim etapem cyklu, który zostanie rozegrany 5 sierpnia w Chodzieży. Chodzieski „klasyk”, który w ubiegłym roku był areną zmagań Mistrzostw Polski na dystansie olimpijskim, jest obowiązkowym punktem na triathlonowej mapie kraju. Pierwsze zawody w tej miejscowości rozegrane zostały już w 1995 roku. Bogata historia, doskonały odcinek pływacki, sprawdzona trasa rowerowa i biegowa oraz komfortowa strefa zmian, sprawiają, że są to zawody, których nie może zabraknąć w kalendarzu triathlonisty. Cykl zakończy się zawodami w podwarszawskim Nieporęcie, które odbędą się 2 września. Termin ten idealnie nadaje się na końcówkę sezonu triathlonowego na Mazowszu. Podczas tej edycji zostaną rozegrane Mistrzostwa Mazowsza w Triathlonie na wszystkich trzech dystansach: 1/2 IM, 1/4 IM i 1/8 IM. Kto zdobędzie tytuł mistrza tego regionu dowiemy się już 2 września 2018 roku!

W Nieporęcie poza oficjalnym zakończeniem sezonu w województwie mazowieckim zostaną nagrodzone osoby, które zajmą najwyższe trzy miejsca w klasyfikacji końcowej cyklu Triathlon Series. Do klasyfikacji generalnej liczy się suma dwóch najlepszych czasów na danym dystansie.

Harmonogram startów w tegorocznym cyklu Triathlon Series 2018:
22.07.2018 r. – Brodnica
05.08.2018 r. – Chodzież
02.09.2018 r. – Nieporęt

Cykl Triathlon Series 2018 zostanie zorganizowany we współpracy wieloletniego organizatora cyklu Grzegorza Golonko wraz z firmą Labosport Polska. Wspólne doświadczenie w organizacji imprez triathlonowych przełoży się z pewnością na jeszcze wyższy poziom wszystkich przedsięwzięć, co tym samym wpłynie na zadowolenie startujących w cyklu zawodników oraz goszczących na imprezach kibiców.

Zapisy na wszystkie zawody organizowane w ramach tegorocznego cyklu Triathlon Series ruszyły 15 stycznia 2018 roku o godzinie 12:00. Aby zapisać się na zawody wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się na oficjalnej stronie cyklu www.triathlonpl.com.
Więcej informacji o rabatach znajduje się na stronie oraz na facebookowym profilu imprezy.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,511ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane