Triathlon Sława – memoriał Jasia Kmiecia z rekordową liczbą uczestników

Za nami już 22 edycja Festiwalu Triathlonu w Sławie, dwudniowe święto triathlonu dla dzieci, młodzieży i dorosłych organizowany przez Jerzego Górskiego. W tym roku motywem przewodnim był Memoriał Jasia Kmiecia. Wraz ze swoim fizjoterapeutą Łukaszem Malaczewskim startował on na pchanym wózku w zawodach triathlonowych i biegowych. Zmarł w ubiegłym roku. Na starcie memoriału stanęło 15 ekip pod patronatem GVT BMC Triathlon Team i Fizjotriterapia. Follow your dreams. Wydarzenie na tak dużą skalę miało miejsce po raz pierwszy w kraju. Tutaj nie liczył się czas i zajęte miejsce. Najważniejsze było szczęście dane dzieciom i przeprowadzona akcja charytatywna.

Zawody odbyły się na dwóch dystansach. Pierwszy Krok do Ironmana to dystans zbliżony do sprinterskiego i był głównie skierowany do młodszych uczestników, jak również do osób rozpoczynających swoją przygodę z triathlonem. Głównym dystansem imprezy to ⅓ ironmana. Dystans ⅓ czyli 1.266 metrów pływania, 60 kilometrów roweru oraz 14,065 kilometra biegu, nie jest taki długi i męczący jak popularna połowa IM, a świetnie pasuje na przetarcie przed startem właśnie w ½ ironman. Najlepsi zawodnicy dystansu ⅓ ironmana to Krzysztof Augustyniak i Anna Halska.

Dzień wcześniej, na sobotę organizatorzy zaplanowali aquathlon dla dzieci od 0 do 15 lat. W zawodach tych wzięło udział ponad 300 dzieci. Wszystko odbywało się w bezpiecznych warunkach, dzieci pokonywały całą trasę wraz z rodzicami w płytkiej wodzie.

Przy okazji zapraszamy na kolejne zawody Jerzego Górskiego Triathlon Kozienice, który odbędzie się 25 sierpnia 2019. W dalszym ciągu można się zapisywać http://www.triathlonkozienice.pl/

Wyniki 2019 Triathlon Sława
Mężczyźni:
1 Krzysztof Augustyniak 02:38:04
2 Filip Przymusiński 02:41:13
3 Damian Marciniak 02:41:46

Kobiety:
1 Anna Halska 03:08:11
2 Marta Brukwińska 03:23:12
3 Sylwia Szpocińska 03:34:19

Link do pełnych wyników: http://live.sts-timing.pl/trislawa/index.php?dystans=1&filtr=

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,454ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze