Triathlon Sokoła – podkarpackie zawody, które wyprzedają się w mgnieniu oka

Po raz piąty w historii triathloniści wezmą udział w wyjątkowej imprezie, która odbędzie się już jutro [16 lipca]. Triathlon Sokoła zapewnia uczestnikom duże emocje oraz piękny krajobraz. Ci, którzy choć raz brali w nim udział, z chęcią wracają, by ponownie poczuć ten wyjątkowy klimat.

Niewielkie miasteczko w województwie podkarpackim powita jutro 130 triathlonistów oraz towarzyszących im kibiców. To właśnie w Sokołowie Małopolskim odbędzie się zyskująca popularność impreza, na którą liczba chętnych przekracza założony przez organizatorów limit.

Niepowtarzalny klimat i lokalizacja

Po raz pierwszy Triathlon Sokoła pojawił się w kalendarzu 14 lipca 2018 roku. Nad zalewem w Turzy rozegrały się sportowe zmagania, w ramach których uczestnicy pokonali dystans sprinterski [0,75 – 20 – 5 km]. Kolejny rok z rzędu lokalny Miejsko Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji kultywuje triathlonową tradycję i już jutro piąty raz w historii powita zjeżdżających się z całej Polski zawodników.

Wszyscy uczestnicy imprezy zgodnie przyznają, że jednym z głównych jej atutów jest niepowtarzalny klimat. „Swojska” atmosfera i malowniczy krajobraz sprawiają, że ci, którzy choć raz pokonają podkarpacki sprint, wracają na niego w kolejnym roku.

Trasę wyścigu rozpocznie pływanie w turzańskim zbiorniku w formule rolling start. Kolejnym czekającym na triathlonistów etapem będzie jedna, 20 km pętla kolarska o delikatnie zróżnicowanym profilu terenu. Wyścig rozegrany będzie w konwencji non-drafting. Na koniec odcinek biegowy ścieżkami szutrowo-leśnymi [jedna pętla]. Start zawodników zaplanowano na godzinę 11:00.

Plakat Triathlonu Sokoła 2022
źródło: MGOKSIR Sokołów Małopolski

Kto pierwszy na Triathlon Sokoła, ten lepszy!

Co roku na imprezie obowiązuje limit uczestników i wynosi on 130 osób. W tym roku zdecydowana większość miejsc [ponad 80%] wyprzedała się w niecałą pierwszą dobę otwierającą zapisy. Stąd też ogromną rolę w przypadku rejestracji na zawody odgrywa czas i refleks.

Partnerem 5. edycji Triathlonu Sokoła jest województwo podkarpackie „Podkarpackie – przestrzeń otwarta”. Od dwóch lat transmisję przebiegu rywalizacji z triathlonowej imprezy przekazuje telewizja TVP3 Rzeszów.

ZOBACZ TEŻ: Nowa trasa kolarska i duża premia na GIT Elbląg w ten weekend

 

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,503ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane