Triathlon Świętokrzyski w Skarżysku Kamiennej!

3 lipca w Skarżysku Kamiennej odbędzie się pierwsza edycja Triathlonu Świętokrzyskiego. Zalew Rejowski, OWIR „Rejów” Ośrodek Wypoczynku i Rekreacji zamieni się w miasteczko triathlonowe. Jest to atrakcyjny ośrodek letniskowy znajdujący się na terenie woj. Świętokrzyskiego, położony wśród lasów sosnowych. 

Triathlon Świętokrzyski odbędzie się na dwóch dystansach:


sprint (0,75km pływanie, 20km rower, 5km bieg)

olimpijski (1,5km pływanie, 40km rower, 10km bieg)

Start odbędzie się w Ośrodku Wypoczynkowym Rejów z plaży nad Zalewem Rejowskim. Na obydwu dystansach zawodnicy do pokonania mają jedną pętlę. Wyjście z wody znajdować się będzie po przeciwnej stronie zalewu, gdzie znajdować się będą osoby pomagające zawodnikom w sprawnym wyjściu z wody. Od wyjścia z wody do strefy zmian jest około 40 metrów. Strefa zmian zlokalizowana będzie na ul. Wioślarskiej.

 

 tri skarysko_1_luty2016

 

Pętla trasy kolarskiej liczy 20km. Na dystansie olimpijskim do pokonania będą 2 pętle, na dystansie sprinterskim jedna pętla. Trasa rozpoczyna się w okolicy Ośrodka Wypoczynkowego Rejów (przy tamie Zalewu Rejowskiego i wiedzie w stronę sąsiedniego miasta Suchedniów. Dojeżdżamy do miejscowości Ostojów, gdzie po nawrocie wracamy tą samą drogą do Skarżyska-Kamiennej.

 

bike tri_skarzysko_luty2016

 

Pętla rowerowa w formie agrafki.

 

 tri skarzysko_2_luty2016Trasa biegowa wyznaczona będzie wokół Zalewu Rejowskiego.
Jedna pętla trasy biegowej mierzy 5km. Na dystansie olimpijskim do pokonania będą 2 pętle, natomiast na dystansie sprinterskim tylko jedna. Trasa rozpoczyna się na ul. Wioślarskiej w okolicy Ośrodka Wypoczynkowego Rejów (przy tamie Zalewu Rejowskiego) i wiedzie dookoła Zalewu Rejowskiego ścieżką rowerową. Po przebiegnięciu ok 2km zbiegamy ze ścieżki rowerowej na ścieżkę leśną. Po około 800m trasa przechodzi w scieżkę rowerową by dokończyć pętlę dookoła Zalewu Rejowskiego. Meta znajdować się będzie na terenie OW Rejów.


 

tri skarzysko_run_luty2016

 

Nawierzchnia trasy zróżnicowana:
 kostka brukowa, asfalt – ok. 2,5km
, nawierzchnia utwardzona szutrowa – ok. 1,7km
, ścieżka leśna – ok. 0,8km. 
Większość trasy jest osłonięta przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych!

 

tri skarzysko_bike_luty2016

Organizatorzy Triathlonu Świętokrzyskiego przewidzieli nagrody finansowe na obu dystansach jak i w kategoriach wiekowych! O tym niedługo przeczytacie osobny artykuł.  Na terenie OWIR Rejów zadbamy również o kibiców, przygotowaliśmy liczne atrakcje.

 

W bezpośrednim sąsiedztwie ośrodka (100m) znajduje się muzeum im. Orła Białego ze stałą ekspozycją broni i sprzętu z czasów II Wojny Światowej. Szczegółowe informacje na temat imprezy znajdziemy na stronie  www.triathlonswietokrzyski.pl

 

Do zobaczenia w Skarżysku Kamiennej!

 

 

tri skarzysko_logo

 

 SPRAWDŹ NASZ KALENDARZ IMPREZ TRIATHLONOWYCH I DUATHLONOWYCH! DODAJ SWOJĄ IMPREZĘ! 


check-it-out   kalendarz luty2016 

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,509ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane