Triathlon Świętokrzyski w Skarżysku Kamiennej!

0

3 lipca w Skarżysku Kamiennej odbędzie się pierwsza edycja Triathlonu Świętokrzyskiego. Zalew Rejowski, OWIR “Rejów” Ośrodek Wypoczynku i Rekreacji zamieni się w miasteczko triathlonowe. Jest to atrakcyjny ośrodek letniskowy znajdujący się na terenie woj. Świętokrzyskiego, położony wśród lasów sosnowych. 

Triathlon Świętokrzyski odbędzie się na dwóch dystansach:


sprint (0,75km pływanie, 20km rower, 5km bieg)

olimpijski (1,5km pływanie, 40km rower, 10km bieg)

Start odbędzie się w Ośrodku Wypoczynkowym Rejów z plaży nad Zalewem Rejowskim. Na obydwu dystansach zawodnicy do pokonania mają jedną pętlę. Wyjście z wody znajdować się będzie po przeciwnej stronie zalewu, gdzie znajdować się będą osoby pomagające zawodnikom w sprawnym wyjściu z wody. Od wyjścia z wody do strefy zmian jest około 40 metrów. Strefa zmian zlokalizowana będzie na ul. Wioślarskiej.

 

 tri skarysko_1_luty2016

 

Pętla trasy kolarskiej liczy 20km. Na dystansie olimpijskim do pokonania będą 2 pętle, na dystansie sprinterskim jedna pętla. Trasa rozpoczyna się w okolicy Ośrodka Wypoczynkowego Rejów (przy tamie Zalewu Rejowskiego i wiedzie w stronę sąsiedniego miasta Suchedniów. Dojeżdżamy do miejscowości Ostojów, gdzie po nawrocie wracamy tą samą drogą do Skarżyska-Kamiennej.

 

bike tri_skarzysko_luty2016

 

Pętla rowerowa w formie agrafki.

 

 tri skarzysko_2_luty2016Trasa biegowa wyznaczona będzie wokół Zalewu Rejowskiego.
Jedna pętla trasy biegowej mierzy 5km. Na dystansie olimpijskim do pokonania będą 2 pętle, natomiast na dystansie sprinterskim tylko jedna. Trasa rozpoczyna się na ul. Wioślarskiej w okolicy Ośrodka Wypoczynkowego Rejów (przy tamie Zalewu Rejowskiego) i wiedzie dookoła Zalewu Rejowskiego ścieżką rowerową. Po przebiegnięciu ok 2km zbiegamy ze ścieżki rowerowej na ścieżkę leśną. Po około 800m trasa przechodzi w scieżkę rowerową by dokończyć pętlę dookoła Zalewu Rejowskiego. Meta znajdować się będzie na terenie OW Rejów.


 

tri skarzysko_run_luty2016

 

Nawierzchnia trasy zróżnicowana:
 kostka brukowa, asfalt – ok. 2,5km
, nawierzchnia utwardzona szutrowa – ok. 1,7km
, ścieżka leśna – ok. 0,8km. 
Większość trasy jest osłonięta przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych!

 

tri skarzysko_bike_luty2016

Organizatorzy Triathlonu Świętokrzyskiego przewidzieli nagrody finansowe na obu dystansach jak i w kategoriach wiekowych! O tym niedługo przeczytacie osobny artykuł.  Na terenie OWIR Rejów zadbamy również o kibiców, przygotowaliśmy liczne atrakcje.

 

W bezpośrednim sąsiedztwie ośrodka (100m) znajduje się muzeum im. Orła Białego ze stałą ekspozycją broni i sprzętu z czasów II Wojny Światowej. Szczegółowe informacje na temat imprezy znajdziemy na stronie  www.triathlonswietokrzyski.pl

 

Do zobaczenia w Skarżysku Kamiennej!

 

 

tri skarzysko_logo

 

 SPRAWDŹ NASZ KALENDARZ IMPREZ TRIATHLONOWYCH I DUATHLONOWYCH! DODAJ SWOJĄ IMPREZĘ! 


check-it-out   kalendarz luty2016 

Podoba Ci się jak i o czym piszemy?     
Założyciel i Redaktor Naczelny Akademii Triathlonu. Triathlon uprawiam amatorsko od 2009 roku. Startuję głównie na dystansach Ironman 70.3 oraz Ironman. Moje najlepsze zawody to: 4h 30 minut w IM 70.3 Haugesund w Norwegii i kwalifikacja na MŚ w Las Vegas (roll down z 16 miejsca) i 10h w pełnym Ironmanie w Kopenhadze. W latach 2016-2019 byłem redaktorem naczelnym Business Insider Polska - serwisu biznesowo-informacyjnego, który w ciągu 3 lat od pojawienia się na rynku stał się drugim najpopularniejszym serwisem biznesowym w Polsce i pierwszym z rodziny Business Insidera w Europie. Czyta go ponad 5 mln internautów. 2001 - 2016 byłem dziennikarzem radiowym i telewizyjnym. Pracowałem m.in. w Radiu TOK FM, jako zastępca redaktor naczelnej, szef informacji, prowadzący "Poranek TOK FM”. Przez 6 lat byłem związany z TVN24, gdzie prowadziłem magazyn "Polska i Świat”. Byłem również gospodarzem takich programów jak: "Magazyn 24 godziny", "Cały ten świat", "Serwisy informacyjne". 8 listopada 2018 roku, na rynku ukazała się moja pierwsza powieść biograficzna pt.: "Najlepszy. Gdy słabość staje się siłą", która po miesiącu wskoczyła na listę bestsellerów Empiku. Do dziś sprzedano ponad 50 tysięcy egzemplarzy. Książka opowiada o losach Jerzego Górskiego - legendy polskiego triathlonu. 29 października ukazała się moja druga powieść biograficzna pt.: "Szlag mnie trafił", opowiadająca losy Moniki Michalak, która przeżyła skomplikowany udar pnia mózgu. Obecnie pracuję nad książką o Robercie Karasiu - mistrzu świata i rekordziście na dystansach Double i Triple Ironman.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here