Triathlon Świętokrzyski- udana pierwsza edycja zawodów

Triathlon Świętokrzyski to pierwsza edycja imprezy, która odbyła się w Skarżysku Kamiennej nad malowniczym Zalewem Rejewskim. Jest to atrakcyjny ośrodek letniskowy znajdujący się na terenie woj. Świętokrzyskiego, położony wśród lasów sosnowych, który 03.07.2016 zamienił się w miasteczko triathlonowe. Triathlon Świętokrzyski odbył się na dwóch dystansach: sprint i olimpijka. Jerzy Górski, z którym rozmawialiśmy o tej imprezie, był prowadzącym i partnerem tej imprezy. W rozmowie z Akademią Triathlonu bardzo chwali trasę kolarską, o bardzo dobrej nawierzchni. Bieg wytyczono wokół zalewu po nawierzchni szutrowej z jednym podbiegiem. Część trasy biegowej prowadziła przez las, w którym można złapać oddech w upalny dzień. Cała trasa należy do szybkich.
TriathlonSwietokrzyskiOczamiJerzegoGorskiego5
fot. Krystian Dróżdż fotografia
Zawodnicy na mecie wypowiadali się bardzo pozytywnie o organizacji i przebiegu zawodów. W tym miejscu należy podkreślić, że organizatorzy włożyli ogromne serce w te zawody i mimo, że była to pierwsza edycja, zdołali pozyskać wielu sponsorów, dzięki którym można było stworzyć tą imprezę i zapewnić przyzwoite nagrody finansowe dla uczestników zarówno w kategoriach wiekowych jak i dla czołówki.
TriathlonSwietokrzyskiOczamiJerzegoGorskiego4
fot. Krystian Dróżdż fotografia
Zawody ściągnęły czołowych polskich zawodników takich jak Mikołaj Luft, Dariusz Kowalski czy Tomasz Marcinek. Mikołaj Luft, który nie mógł startować w Suszu z powodu infekcji, wziął udział właśnie w tych zawodach. Tego dnia był najlepszy, wygrywając dystans olimpijski. Katarzyna Czerwińska dzięki najszybszemu biegowi wygrała u kobiet konkurencję na tym samym dystansie. Na dystansie sprinterskim zwyciężyli Tomasz Marcinek i Maria Pytel. 
TriatlonSwietokrzyskiOczamiJerzegoGorskiego3
fot. Krystian Dróżdż fotografia
A już za dwa tygodnie (23-24 lipca) wystartuje Sławski Festiwal Triathlonu, po raz dziewiętnasty z rzędu. W tym roku w Sławie odbędzie się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży czyli Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych, Starszych, Młodzików i Sztafet Mix. Dla wszystkich chętnych w kategoriach wiekowych zaplanowany jest indywidualno – sztafetowy dystans sprint. Dla dzieci przewidzany jest aquathlon na dystansie 200 m pływania i 1 km biegu. Przez okres trwania zawodów na jeziorze i plaży ustawione zostanie wodne miasteczko i tor przeszkód. Będzie wyłoniona najszybsza para, która pokona obydwa tory.
Trasa kolarska w Sławie będzie jeszcze lepsza niż do tej pory ponieważ został położony nowy asfalt, co daje możliwość organizacji w przyszłym roku dystansu olimpijskiego. Nie ma w Polsce zbyt dużo imprez na dystansie olimpijskim, a może być to ciekawa propozycja w tym rejonie. Sławski Festiwal Triathlonowy to zawody z wieloletnią tradycją, zapewniające doskonałe warunki dla zawodników jak i kibiców.
TriathlonSwietokrzyskiOczamiJerzegoGorskiego2

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,291ObserwującyObserwuj
431SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze