Triathlon i swimrun po kaszubsku w Stężycy. Połówka po raz pierwszy!

W przyszłym roku cykl Garmin Iron Triathlon odbędzie się po raz ósmy. Kolejną potwierdzoną lokalizacją przyszłorocznej edycji cyklu jest Stężyca na Kaszubach. Nowością w ramach kaszubskiego triathlonu będzie wprowadzenie kolejnego dystansu – 1/2 IM. Zawody triathlonowe zostaną rozegrane w sobotę – 29 czerwca 2019 r., aby dzień później chętni zawodnicy mogli wziąć udział w zmaganiach w ramach drugiej edycji Garmin Swimrun Series 2019.

Garmin Iron Triathlon Stężyca 2019

Stężyca będzie czwartym przystankiem cyklu Garmin Iron Triathlon 2019, a zawody w tej miejscowości odbędą się już po raz piąty. Stężyca i jej okoliczne tereny nazywane są „Szwajcarią Kaszubską” ze względu na unikatowe ukształtowanie terenu. Leżąca na terenie Kaszubskiego Parku Krajobrazowego Stężyca, to również piękne krajobrazy, lasy i czyste jeziora. Kaszuby to niesamowite miejsce, popularne wśród turystów, którzy mogą tu zaznać wypoczynku na łonie natury. Za Stężycą przemawia również jej doskonała lokalizacja i bliskość do Trójmiasta, można tu w godzinę dojechać np. z Gdańska.

Zawodnicy rywalizujący w ramach Garmin Iron Triathlon w Stężycy pierwszy raz będą mieli do wyboru trzy dystanse: 1/2 IM – 1,9 km pływania, 90 km jazdy na rowerze i 21,1, km biegu, 1/4 IM, czyli popularną „ćwiartkę” (0,95 km pływania – 45 km jazdy na rowerze – 10,55 km biegu), a także 1/8 IM (0,475 km – 22,5 km – 5,275 km). Etap pływacki podczas zawodów odbędzie się w Jeziorze Raduńskim. Podobnie jak w zeszłym roku strefa zmian oraz meta usytuowane będą na zmodernizowanym stadionie. Trasa kolarska z dobrej jakości nawierzchnią przebiegać będzie między innymi przez Bramę Kaszubską – wąski przesmyk pomiędzy Jeziorami Raduńskim Górnym i Dolnym oraz inne urokliwe tereny gminy. Na koniec zawodnicy pobiegną wzdłuż Jeziora Raduńskiego. Na triathlonistów czekać będzie nie tylko atrakcyjna trasa, ale również wysokie nagrody pieniężne dla najlepszych zawodników i zawodniczek! Na każdym z triathlonowych dystansów można wystartować w trzyosobowej sztafecie triathlonowej, w której jedna osoba płynie, druga jedzie na rowerze, a trzecia biegnie. Kolejny raz w Stężycy odbędą się Firmowe Mistrzostwa Sztafet, w których wystartują trzyosobowe drużyny reprezentujące firmy z całej Polski. Zawodom triathlonowym tradycyjnie towarzyszyć będzie ciesząca się ogromną popularnością impreza towarzysząca – Garmin Kids, czyli zawody biegowe dla dzieci. Najmłodsi będą mogli zmierzyć się na trzech dystansach: 200 m (1-7 lat), 500 m (8-11 lat) oraz 1000 m (12-15 lat).

Garmin Iron Triathlon Stężyca 2019

Triathlon w Stężycy zostanie rozegrany w sobotę, aby umożliwić wszystkim chętnym start w drugiej edycji zawodów Garmin Swimrun Series, które odbędą się w niedzielę – 3- czerwca 2019 r. w tym samym miejscu. Swimrun szturmem wdarł się do Polski, ze względu na niepowtarzalny charakter tej dyscypliny, która łączy zmagania sportowe, doskonałą zabawę i kontakt z naturą. Podczas Swimrun Series w Stężycy będzie można wystartować na jednym z trzech dystansów: 25 km (tylko zespołowo), 10 km indywidualnie i 5 km indywidualnie. Dystans 25 km trzeba będzie pokonać w dwuosobowych teamach (damskich, męskich lub mieszanych), w których członkowie nie mogą się od siebie oddalać na więcej niż 10 metrów.

Garmin Swimrun Series

Stężyca znana jest z niepowtarzalnego, kaszubskiego klimatu, który będzie towarzyszył również przyszłorocznym zmaganiom. Triathlonistów na trasie zagrzewać będą kaszubskie kapele występujące w tradycyjnych strojach ludowych i z charakterystycznymi instrumentami. Na mecie na zawodników czekać będą lokalne specjały.

Zapisy na przyszłoroczną edycję cyklu Garmin Iron Triathlon ruszają już 7 grudnia o godz. 12:00 na oficjalnej stronie www.irontriathlon.pl.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,469ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Polecane