Triathlon Szczytno – południowa brama Mazur miejscem weekendowej rywalizacji amatorów

Już w ten weekend kolejna edycja Triathlon Szczytno. Impreza nakierowana na amatorów i rywalizację rodzinną oferuje kilka dystansów na crossowych trasach.

W ten weekend triathloniści opanują Szczytno! Stowarzyszenie „Sportowe Mazury” zaprasza na dwudniową rywalizację amatorów, podczas której zawodnicy będą mogli zmierzyć się na kilku dystansach. Zaplanowano również rywalizację sztafet oraz duathlon rodzinny.

Impreza rozpocznie się 30 lipca (sobota). Zawodników czeka rywalizacja na dystansie sprintu oraz super sprintu:

  • Cross SP (sprint), gdzie popłyną 500 metrów, przejadą 20 km na rowerach, a całość zakończą 5 km biegu – start 9:00
  • Cross SSP (super sprint), gdzie czeka 250 metrów pływania, 10 km jazdy na rowerze oraz 2,5 km biegu – start o godzinie 13:00

Równocześnie ze startami indywidualnymi rozpocznie się również rywalizacja sztafet na obu dystansach. Sobotnie zmagania zakończą II Otwarte Mistrzostwa Warmii i Mazur w Triathlonie na dystansie super sprint dla grup wiekowych U16 i U14.

Triathlon Szczytno
Foto: Triathlon Szczytno

W niedzielę zawodnicy przystąpią do rywalizacji na dystansie medium. Odbędzie się także rywalizacja w ramach duathlonu rodzinnego.

  • Cross MD (1 km pływania, 40 km jazdy na rowerze i 10 km biegu) – start o godzinie 9:00
  • Duathlon Rodzinny (dziecko wraz z rodzicem, 1 km biegu, 5 km jazdy na rowerze, bieg 1 km) – start o godzinie 14:00

Triathlon Szczytno to także rodzinna rywalizacja!

Organizatorzy imprezy stawiają również na propagowanie zdrowego trybu życia pośród całych rodzin. Dlatego w niedzielę o godzinie 14:00 zaplanowano duathlon rodzinny. Będzie to wspólna rywalizacja par dziecko + rodzic. Czeka ich bieg na 1 km, 5 km jazdy na rowerze i ponownie 1 km biegu.

Duathlon rodzinny poprowadzony zostanie trasą spacerową wokół jeziora Dużego Domowego. W rywalizacji biorą udział zespoły dwuosobowe (rodzic i dziecko), a klasyfikacja prowadzone będzie w parach mama i dziecko (dowolna płeć) oraz ojciec i dziecko (dowolna płeć).

Trasa Triathlon Szczytno

Start i meta rywalizacji znajdowały się będą w pobliżu orlika, w okolicy ruin zamku w Szczytnie. Tam umiejscowiona jest również strefa zmian. Pływanie odbywało się będzie w jeziorze Dużym Domowym.

Trasa rowerowa prowadzi wokół jeziora Dużego Domowego w Szczytnie i po okolicznych lasach, drogach asfaltowych, kostkach brukowych oraz duktach leśnych. Zobaczcie poniższą prezentację:

Bieg odbędzie się na ścieżce pieszo-rowerowej wokół jeziora Dużego Domowego. Nawierzchnia to asfalt, kostka brukowa i utwardzony deptak. Zawodnicy Cross SSP pobiegną odmierzoną pętlę z nawrotką. Cross SP to jedna pętla wokół jeziora, a najdłuższy dystans Cross MD to dwie pętle. Zobaczcie poniżej:

Więcej informacji o Triathlon Szczytno znajdziecie na stronie organizatorów. Regulamin znajduje się w tym miejscu. Z kolei najnowsze informacje znajdziecie na Facebooku. Z pewnością wszystkich uczestników weekendowej rywalizacji czeka świetna zabawa!

Grzegorz Banaś
Grzegorz Banaś
Redaktor. Lubi Lionela Sandersa i nowinki technologiczne. Opisuje ciekawe triathlonowe historie, bo uważa, że triathlon jest wyjątkowo inspirującym sportem, który można uprawiać w każdym wieku. Fan dobrej kawy i książek Jamesa S.A. Corey'a.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,510ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane