Triathlon Olsztyn – wyróżniony w Europie!

Zeszłoroczna edycja Pucharu Europy na dystansie sprinterskim, która odbyła się w Olsztynie została wyróżniona za organizację na Międzynarodowej Gali European Triathlon Union w Dublinie. Najlepszą imprezą okazały się Mistrzostwa Europy w Glasgow.

„To wyróżnienie, cieszy tym bardziej, że zorganizowana przez nas impreza została wybrana spośród bogatego kalendarza ETU. W sumie pod uwagę brane były 34 znane, międzynarodowe imprezy, które odbyły się w 22 krajach. Olsztyn został dostrzeżony pośród wielu rozpoznawalnych imprez, które odbywają się często od wielu lat między innymi w: Portugalii, Holandii, Hiszpanii, Austrii, Belgii, w Czechach, na Węgrzech czy Słowacji. Jest to dla nas ogromna nobilitacja, a potwierdzeniem zaufania jakim obdarzyła nas Europejska Unia Triathlonu, jest przyznanie nam możliwości organizacji kolejnej edycji Pucharu Europy w Olsztynie na dystansie sprinterskim. Tym razem będą to zawody zarówno dla elity, jaki i dla juniorów”

„Dziękujemy Miastu Olsztyn, Polskiemu Związkowi Triathlonu i Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Olsztynie za współpracę, bez której organizacja takiego przedsięwzięcia nie byłaby możliwa”. – powiedzieli Marcin Florek i Filip Szołowski, organizatorzy zawodów z firmy Labosport Polska.

Tegoroczna odsłona Pucharu Europy na dystansie sprinterskim Elity i Juniorów odbędzie się w sobotę 18 maja nad Jeziorem Ukiel w Olsztynie. Dzień po rywalizacji najlepszych triathlonistów Starego Kontynentu (19 maja), w tym samym miejscu odbędą się zawody w ramach cyklu Elemental Tri Series dla Age-Group. Zapisy na zawody trwają na oficjalnej stronie cyklu.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,469ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Polecane