Kultowy Susz Triathlon będzie areną walki o tytuły MP

W najbliższy piątek rozpoczyna się trzydniowa rywalizacja na trasach kultowego Susz Triathlon. Prawdziwi miłośnicy triathlonu powinni doskonale wiedzieć, dlaczego właśnie suskie zawody określane są mianem „kultowych”. Czy znacie tę piękną, sportową historię?

Pierwszy triathlon

Historia tych zawodów jest zaskakująco długa. Toczy się już ponad trzy dekady. Pierwsze zawody triathlonowe w Suszu odbyły się 31 lat temu, dokładnie 1 czerwca 1991 roku! Był to Ogólnopolski Sprint Triathlon. Nowa impreza bardzo szybko zdobyła sobie przychylność i sympatię. Upodobali ją sobie zarówno zawodnicy, kibice, jak i pracownicy organizacji związanych z triathlonem. Sukces ten zapoczątkował historię triathlonu w Suszu, organizowanego w kolejnych latach z coraz większym rozmachem. Już podczas drugiej edycji zawodów, Polski Związek Triathlonu, powierzył suskiej imprezie organizację zawodów o randze mistrzostw Polski.

Zdjęcie: Susz Triathlon 1991, Ogólnopolski Sprint Triathlon.

Światowy rozgłos

Zaledwie siedem lat od pojawienia się zawodów na triathlonowej mapie, w 1998 roku, Susz gościł rywalizację na międzynarodowym poziomie: Europejski Puchar Triathlonu w Suszu (European Triathlon Cup). Na dystansie olimpijskim wystartowało wówczas około 250 zawodników wraz z europejską i światową czołówka triathlonistów. Było to wielkie wydarzenie sportowe i medialne. Relację z przebiegu zawodów wyemitowała Telewizja Eurosport.

Zobaczcie film: Triathlon Susz Mistrzostwa Europy Men’s Race 1998r (Eurosport)

Stolica polskiego triathlonu

Zawody w Suszu są najstarszą, systematycznie organizowaną imprezą triathlonową w Polsce. Właśnie to wieloletnie doświadczenie w połączeniu z profesjonalnym i nowoczesnym podejściem organizatorów sprawia, że poziom imprezy stale się podnosi. Coraz lepsze zaplecze dla zawodników, usprawnienia organizacyjne, poprawa komunikacji zostały także docenione przez Polski Związek Triathlonu, który wielokrotnie nagradzał Triathlon Susz, jako najlepszą imprezę triathlonową w kraju. Triathloniści nazywają Susz polską stolicą triathlonu, a hasło: SUSZ – STOLICA POLSKIEGO TRIATHLONU® zostało opatentowane i figuruje jako znak zastrzeżony.

ZOBACZ TEŻ: Iron War – legendarny pojedynek, do którego prawie nie doszło

Mistrzowski triathlon!

Tegoroczna edycja imprezy odbędzie się pod hasłem „Mistrzowski triathlon!”. Nawiązuje do wyjątkowego osiągnięcia organizatorów triathlonu: wyścigi rangi mistrzostw Polski, obywały się w tym niedużym warmińsko-mazurskim miasteczku aż osiemnaście razy. Żadna inna impreza triathlonowa w Polsce nie może poszczycić się takim wynikiem. Również w tym roku, podczas zbliżającego się gorącego triathlonowego weekendu, odbędą się wyścigi o najwyższe krajowe laury:

  • Mistrzostwa Polski w aquathlonie,
  • Mistrzostwa Polski w supersprincie (Elita, U23 oraz juniorzy),
  • Puchar Polski na dystansie supersprint dla kategorii wiekowych juniora i juniora młodszego.

Dystanse i trasy Susz Triathlon

Na zawodników czekają w Suszu mistrzowskie tytuły, znakomita organizacja oraz wyjątkowa atmosfera z piękną historią w tle. Tradycyjnie, na wszystkich uczestników tego sportowego święta czekają ciekawe trasy, emocje i rywalizacja na dwóch dystansach:

Powiązane Artykuły

1 KOMENTARZ

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

16,205FaniLubię
1,218ObserwującyObserwuj
318SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze