Triathloniści w Biegu Chomiczówki 

Po raz czterdziesty w Warszawie odbył się słynny Bieg Chomiczówki oraz Puchar Bielan. Na starcie stanęło łącznie ponad 2000 uczestników. Zawody cieszyły się sporym zainteresowaniem wśród triathlonistów. 

ZOBACZ TEŻ: Duathlon Czempiń imprezą roku 2022!

Warszawa to miasto pełne aktywnych ludzi. Udowadniają to m.in. biegacze trenujący na co dzień w miejskich parkach, na stadionach czy ulicach. A pierwszym „twardym” dowodem w roku jest udział w trudnym Biegu Chomiczówki, nierzadko rozgrywanym na mrozie, w śnieżycy albo w strugach marznącego deszczu. Dla aktywnych mieszkanek i mieszkańców naszego miasta nie ma przeszkód nie do pokonania – zapowiadała zawody wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska. 

Bieg o Puchar Bielan

W 16. Biegu o Puchar Bielan rozgrywanym w niedzielę 5 lutego 2023 roku, na dystansie 5 km, 4. miejsce w kategorii OPEN, zajął Paweł Najmowicz, który pokonał trasę zawodów z czasem 15:36. Na 14. pozycji ulokował się natomiast Sebastian Najmowicz. Trzecia zawodniczka Najmowicz Team, Monika Chodyna zajęła 3 miejsce. w kategorii K30. 

– Świat się kończy, pierwsze podium w zawodach biegowych. I to na 5 km! Start z kategorii raczej tych spontanicznych, a tu takie miłe zaskoczenie. Kultowy Bieg Chomiczówki. Mróz, lód i zakręty. Czuję, że powoli znów się odblokowuję, a robota idzie w dobrym kierunku – zawodniczka napisała w poście na Instagramie. 

W wyścigu świetnie zaprezentowała się również Zuzanna Sudak, która wygrała kategorię wiekową kobiet K20 z czasem 18:09. 

Źródło: Facebook

Rozgrzewka przed sezonem

W rozgrywanym na dystansie 15 kilometrów Biegu Chomiczówki triathloniści również stanowili silną grupę. Wśród uczestników znaleźli się m.in.: Łukasz Kalaszczyński, Maria Cześnik, Filip Szymonik, Sergiusz Sobczyk, Aleksandra Krawczyk, Katarzyna Jonio Mateusz Siekierski czy Miłosz Sowiński.

TOP 5 TRIATHLONISTÓW:

Imię i nazwisko Miejsce OPEN Czas 
Filip Szymonik 849:20
Sergiusz Sobczyk 949:20 
Jan Popławski 1150:13
Łukasz Kalaszczyński 1250:18
Miłosz Sowiński 1751:25

TOP 5 TRIATHLONISTEK:

Imię i nazwisko Miejsce OPEN Czas 
Maria Cześnik 554:17
Iga Kowalczyk 1259:48
Paulina Prugar-Fukowska151:01:25
Katarzyna Jonio 261:01:25
Julita Tomaszewska 281:08:39

Dla wielu amatorów przygotowujących się do sezonu triathlonowego Chomiczówka oraz Bieg Pucharu Bielan był pierwszym wyścigiem, oraz rozgrzewką przez rozpoczynającym się okresem startowym. Wśród biegaczy znaleźli się m.in. członkowie KAZIKI Triathlon Team, Najmowicz Team, Dawaj Kalach Team czy MBC Team. 

W końcu mam zaliczony swój pierwszy Bieg Chomiczówki, czyli to, co każdy warszawski biegacz musi mieć zrobione – napisała na swoim instagramie Maria Cześnik.

5 stopni i szybkie bieganie po krętej trasie wokół osiedlowego blokowiska. Ten bieg ma swój niepowtarzalny klimat. 40. Bieg Chomiczówki przebiegam ze średnią 3:20/km i czasem 50:16. Dobre otwarcie roku. Szczególne brawa dla organizatorów, za świetnie przygotowaną trasę biegu.  – podsumował wydarzenie w mediach społecznościowych Paweł Najmowicz. 

Jubileuszowa edycja

Historia Biegu Chomiczówki rozpoczęła się już w 1984 roku. Na trasie pierwszego wyścigu wystartowało 156 zawodników. W 2023 roku z okazji 40. jubileuszowej edycji imprezy, trasa biegu ponownie, po kilku latach przerwy, została poprowadzona ulicami warszawskiego Osiedla Chomiczówka. Wydarzenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Na liście zawodów znalazło się 1600 nazwisk. 

Oprócz Biegu Chomiczówki rozgrywanym na dystansie 15 km, ponad 600 uczestników wzięło udział w odbywającym się godzinę wcześniej Biegu o Puchar Bielan, gdzie zawodnicy mieli do pokonania 5 km. 

Biegacze musieli zmagać się nie tylko z dystansem i sporą konkurencją, lecz także z ujemną temperaturą oraz opadami śniegu.

*Podane wyniki są zgodne z danymi przedstawionymi na oficjalnej stronie Datasport.pl

ZOBACZ TEŻ: Maria Cześnik: Co zmienia się w polskim triathlonie? Kiedyś i dziś

Nikodem Klata
Nikodem Klata
Redaktor. Dziennikarz z wykształcenia. W triathlonie szuka inspirujących historii, a każda z nich może taką być. Musi tylko zostać odkryta, zrozumiana i dobrze opowiedziana.

Powiązane Artykuły

1 KOMENTARZ

  1. Szkoda, ze pomnieliście cześć triathlonistów. Chociażby pełne podium w kat m16 na 6 km. Jak już coś piszecie to przynajmniej to róbcie rzetelnie…

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,509ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane