Triathlonista Tomasz Brzeski po wypadku potrzebuje naszego wsparcia

Jeden z nas, czyli ludzi miłujących wysiłek fizyczny i triathlon, osoba obdarzona wieloma talentami sportowymi Tomasz Brzeski uległ w kwietniu tego roku wypadkowi w trakcie zawodów ski alpinistycznych w Zakopanem. Sportowiec uderzył o skałę, siła uderzenia była tak duża, że kask nie uchronił go przed poważnym urazem głowy. Po akcji ratunkowej TOPR trafił do szpitala w Krakowie. Jeszcze niedawno Tomek był w stanie pokonać Ironmana na Majorce w czasie 10 godzin. Teraz walczy o powrót do normalnego życia. Przeszedł skomplikowaną operację. Neurochirurdzy złożyli przednią część podstawy czaszki. Tomograf zrobiony przed operacją pokazał, że krwiaki wchłonęły się i nie ma obrzęku mózgu. Po zabiegu lekarze wydali decyzję o powolnym wybudzaniu ze śpiączki.

Na profilu Facebook Tomasza Brzeskiego jego rodzina na bieżąco informuje o stanie jego zdrowia. Możemy przeczytać jeden z ostatnich wpisów:

“Cześć wszystkim!!! Tomek od czwartku jest w Limanowej w ośrodku Rehstab na Oddziale Rehabilitacji Neurologicznej. Transport z Krakowa zniósł dobrze i jest bardzo zadowolony ze zmiany miejsca. W Limanowej został bardzo ciepło przyjęty. Lekarze wnikliwie przestudiowali dokumentację medyczną przebiegu leczenia i pomimo kilku wątpliwości dotyczących obecnego stanu Tomka, już podjęto rehabilitację oddechową oraz usprawniającą. Z uwagi na znaczny spadek masy mięśniowej wczoraj założono mu sondę przez nos aby odżywiać organizm bo po usunięciu rurki tracheostomijnej ma jeszcze utrudnione przełykanie i trudno jest mu zjeść tyle kalorii ile powinien w ciągu dnia. Mówi coraz więcej i głośniej. Chętnie podejmuje ćwiczenia. Gorąco wierzymy w to, że podjęte działania lekarzy i rehabilitantów przybliżają chwilę powrotu do domu. Jak do tej pory nasz Tata nieomylnie stawia drogowskazy i ludzi na drodze powrotu do nas i do Was, a my z wiarą kroczymy wskazaną ścieżką.
Rozpoczynamy ważny etap, który może bardzo długo potrwać i wymagać dużych nakładów finansowych. Dlatego teraz jak już wiemy, że jest duża szansa na powrót Tomka do sprawności zwracamy się z prośbą o wsparcie:

FUNDACJA NA RATUNEK
Świniarsko 512
33-395 Chełmiec
KRS: 0000518401
NIP: 734-352-77-10
REGON: 123213396
Numer konta bankowego (Łącki Bank Spółdzielczy):
64 8805 0009 0047 9314 2000 0020
WAŻNE – konieczny dopisek „pomoc dla Tomka” lub #piatkadlatomka
Nigdy wcześniej nie prosiłam o pomoc ale teraz robię to dla Tomka.
Bóg zapłać Aga z córkami”

 

Tomasz Brzeski 3.jpg

Tomasz Brzeski ma 45 lat, pochodzi z miejscowości Rytro koło Nowego Sącza. Jako nastolatek zaczął swoją przygodę ze sportem od biegów długodystansowych na bieżni. W wieku 27 pokonał po raz pierwszy dystans maratonu. Następnie w wieku 34 lat zadebiutował w biegach górskich. W 2007 roku postanowił spróbować swoich sił w narciarstwie wysokogórskim ski-tour. Po roku zdobył Puchar Polski i tytuł Wicemistrza Polski. W 2010 roku zdobył Mistrzostwo Polski w nordic walking w Złotoryi. Tomasz Brzeski to także triathlonista, w 2015 roku na Majorce pokonał Ironmana w 10 godzin 2 minuty i 4 sekundy.

 

Tomasz Brzeski 2.jpg

Powiązane Artykuły

1 KOMENTARZ

  1. Trzymaj się chłopie, tri brać na pewno jako pomoże. Zdrowia i wytrwałości życzę.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,291ObserwującyObserwuj
431SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze