Triathlonistki w ciąży po igrzyskach olimpijskich

Gwen Jorgensen po zdobyciu złotego medalu olimpijskiego w Rio, zakończyła sezon biegiem maratońskim w Nowym Jorku. Podczas jednej z konferencji prasowych przyznała, że wraz ze swoim mężem Patrickiem Lemieux planują dziecko przed rozpoczęciem kolejnych przygotowaniami do IO Tokio 2020. Utalentowana triathlonistka tuż po tej informacji zaszła w ciążę. Podczas ciąży Gwen nie zrezygnowała z treningów. Przez pierwsze trzy miesiące ciąży biegała średnio po 100 km tygodniowo. Po pierwszym trymestrze, do tej objętości biegania dodała jeszcze basen i siłownię. Jak sama zawodniczka przyznaje na czas ciąży odstawiła rower ponieważ nie chce narażać się na upadek, co mogłoby być tragiczne w skutkach dla dziecka. W tym roku nie zobaczymy Gwen Jorgensen w zawodach triathlonowych.

 

Jak widać to jest bardzo dobra strategia, która już wcześniej została przetestowana przez Nicolę Spirig. Po zdobyciu złotego medalu na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie 2012 urodziła dziecko. Zdążyła bez problemu przygotować się do kolejnych igrzysk w Rio 2016 i zdobyć srebrny medal. Teraz Nicola jest już drugiej ciąży. Podobnie jak Gwen Jorgensen nie odpuszcza treningów. Jak powszechnie wiadomo urodzenie dziecka odmładza organizm i dodaje nowych sił.

 

Trzykrotna Mistrzyni Świata Ironman Mirinda Carfrae (AUS) będzie musiała opuścić w tym roku Ironman Kona z tego samego powodu, ale w zamian za to przygotowała już cały zestaw małego triathlonisty. Zdjęcie poniżej.

 

Mirinda Carfrae dziecko.jpg

fot. Twitter Mirinda Carfae


To będzie rok wielu narodzin wśród zawodowych triathlonistek. Oprócz dwóch wymienionych, w ciążę zaszły także Helen Jenkins (GBR) i Nicky Samuels (NZL) specjalizujące się na dystansach olimpijskich. Zawodniczki z długiego dystansu także powiększają rodzinę, Sarah Haskins (USA) i Beth Gerdes (USA) oczekują narodzin po raz drugi w swojej karierze zawodniczej, a Mirinda Carfrae (AUS), Liz Blatchford (GBR) po raz pierwszy. Mary Beth Ellis, 11-krotna zwyciężczyni triathlonów Ironman, po ostatnich zawodach Ironman Kona przeszła na emeryturę w wieku 39 lat, kilka dni temu ogłosiła w mediach społecznościowych, że jest w ciąży. Na swoją pociechę także oczekuje paratriathlonistka Melissa Stackwall (USA).


 

 

Ciąża mini.JPG

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,473ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane